Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

114771 miejsce

Kardynał Dziwisz ostrzega przed księdzem Natankiem

Archidiecezja Krakowska wydała specjalne oświadczenie. Ostrzega w nim przed działalnością księdza Piotra Natanka. - Osoby, które aktywnie włączą się w działalność księdza Natanka, znajdują się na niebezpiecznej drodze - czytamy w dokumencie.

zdjęcie ilustracyjne / Fot. Dawid SerafinKsiądz Piotr Natanek jest propagatorem ruchu dążącego do ogłoszenia Jezusa Chrystusa królem Polski. U swego boku jednoczy ludzi podzielających jego idee. W lutym tego roku wystosował list otwarty do biskupów, prezydenta i premiera. - Zwracam się do Was, mający z woli Boga władzę w naszej ukochanej Ojczyźnie, z gorącym błaganiem, pozwólcie, aby Chrystus nas podniósł. Pozbądźcie się poczucia samowystarczalności, złudzenia o Waszej niezależności i skorzystajcie z wyciągniętych dłoni Zbawiciela - pisał w liście ksiądz Natanek.

Miesiąc po liście księdza krakowska kuria po raz pierwszy chciała ukrócić samozwańcze działania kapłana. Na podstawie negatywnej opinii komisji teologicznej arcybiskup Stanisław Dziwisz, zawiesił księdzu Natankowi możliwość kontynuowania pracy na uczelni, ograniczył jego działalność duszpasterską i zabronił rozprowadzania płyt audio i wideo. Kuria zażądała także pisemnych wyjaśnień od księdza.

Szczegóły: Kuria zaniepokojona działaniami ks. Natanka. Biskupi krakowscy wydali oświadczenie



Kardynał Stanisław Dziwisz / Fot. Dawid SerafinBezskutecznie. Ksiądz Natanek nadal prowadzi swoją działalność, gromadząc wokół swojej osoby coraz większą rzeszę osób. Krakowskiej kurii to działanie wydaje się niebezpieczne. Dwa miesiące po pierwszym upomnieniu duchownego kuria wystosowała wystosowała kolejne. - Mimo wielokrotnych upomnień kierowanych przez przełożonych kościelnych do ks. Piotra Natanka, nadal rozpowszechnia on dziwne i nieprawdziwe teologicznie poglądy, tak w prowadzonym przez siebie ośrodku „Pustelnia Niepokalanów” w Grzechyni, jak i poprzez Internet oraz inne formy przekazu - czytamy w oświadczeniu podpisanym przez kardynała Dziwisza i jego biskupów pomocniczych.

W wydanym oświadczeniu biskupi krakowscy podkreślają, że wiele głoszonych przez księdza Natanka treści jest teologicznie błędnych. - Głosi fantazyjne i ocierające się o śmieszność tezy, które mają niewiele wspólnego z autentyczną wiarą katolicką i ze zdrową pobożnością - piszą biskupi w oświadczeniu.

Oświadczenie zakończone jest przestrogą dla wiernych. "Z zatroskaniem ostrzegamy tych, którzy aktywnie włączają się w działalność prowadzoną przez ks. Piotra Natanka, że znajdują się na niebezpiecznej drodze, która może prowadzić do rozbicia kościelnej jedności, a nawet do oderwania się od wspólnoty wierzących".

Co na to ksiądz Piotr? Duchowny unika rozmowy z mediami. Jednocześnie na stronie swojej internetowej telewizji dziękuje przedstawicielom mediów za zainteresowanie swoimi naukami.

Czytaj też: Kościół potrzebuje reformy

Wybrane dla Ciebie:




Komentarze (35):

Sortuj komentarze:

swiety jozef
  • swiety jozef
  • 28.07.2011 23:00

Biskup D.do pięt nie dorasta księdzu Piotrusiowi Natankowi, zapamiętajcie sobie to chamy

Komentarz został ukrytyrozwiń
JANECZEK
  • JANECZEK
  • 26.07.2011 14:59

Ks. Natanek jest zagrożeniem, bardzo dużym zagrożeniem dla ludzi którzy dążą do wprowadzenia LUCYFERAŃSKIEGO NOWEGO PORZĄDKU ŚWIATA!!!!!!!!! Dlatego będą chcieli go uciszyć i zrobic z nie go wariata a on mówi samą prawdę.
Co do wypowiedzi Pana Pawła Dymka o tym że muzyka techno i inne rodzaje muzyki są wolne od zła, podaje linka o bardzo ciekawych sprawach dotyczących szatana w muzyce obejrzałem i byłem zaskoczony.
http://www.youtube.com/watch?v=rcUJmdmeFzg.
Co do gier komputerowych ma 100% racji ja sam osobiscie bardzo lubie pograc na grach ale wiem ze co nie które sa przesiąkniete SATANIZMEM na przykład kupiłem grę FEAR3 w której jest mnóstwo znaków propagujących szatana pentagramy i takie rózne. Tak więc ma on bardzo duzo racji w tym co mowi.
Podaje jeszcze jednego linka dotyczacego szatana w muzyce. Jest to opowiadanie chłopaka który byl bardzo dobrym Didżejem muzyki techno został wciągniety w to wszystko przez ludzi bardzo wpływowych tylko poźniej dowiedzial sie co to za ludzie i czym sie zajmuja. Podaje link naprawde godne wysłuchania.
http://www.youtube.com/watch?v=rD2wuL63jPo

Komentarz został ukrytyrozwiń
w
  • w
  • 26.06.2011 00:46

Co do filmiku o okultyżmie tak wyśmianym przez Natanka to
polecam spojrzeć na stronę:
http://www.newage.info.pl/
Pod każdym wypowiadanym terminem przez Natanka kryje pewna wiedza. Nawet tak wyśmiewane pozytywne myślenie za sobą coś niesie.
Polecam zapoznać się z tą stronką. Nie ma na niej nic czego kościół katolicki by nie głosił, to dlaczego tak zwalczają Natanka. Dziwne to trochę.
Czyżby Kościół Katolicki przestał wierzyć już w moc szatana ?

Komentarz został ukrytyrozwiń
Zenon
  • Zenon
  • 24.06.2011 17:07

Czytam komentarze pod artykułem i... Boję się tego kraju :(
http://www.youtube.com/watch?v=I6HW8wkspSM

Komentarz został ukrytyrozwiń
K
  • K
  • 16.06.2011 17:16

Jak patrze na stan Katolickiego Kościoła to nie wiem sam, co o tym myśleć. Rydzyk, radio maryja, Natanek, mający doktorat z karate, mało-duże "własności" Kościoła... Ogólnie, jak to widzę, robi mi się "http://w730.wrzuta.pl/obraz/powieksz/aDuJBu12pMi". :)

Komentarz został ukrytyrozwiń
Paweł Dymek
  • Paweł Dymek
  • 13.06.2011 15:11

Jaja sobie robicie ludzie? Przecież to zwyczajny pajac, który hańbi sutannę. Ja specjalnie wierzący nie jestem, praktykujący tym bardziej, ale drodzy polacy, przecież jesteśmy inteligentni, co można innego pomyśleć o typie, który wykorzystując fakt, że jest księdzem, twierdzi że:
-kolczyki
-żel na włosach (+ fryzura irokez)
-malowanie paznokci na kolory jaskrawe, czerwony i czarny
-lubienie czarnego koloru oraz moro
-noszenie 'pumpów' (cokolwiek to jest <lol>), pentagramów, szóstek
-tatuaże
-słuchanie techno, heavy metalu, czarnego (rasizm czy co?:D) rocka
-bycie emo (to jest generalnie jakieś skrzywienie umysłu imho i słabość)
-granie w "demoniczne" gry komputerowe (quake, diabolo <buahhaha>(powinno być diablo),RPG (to chyba gatunek a nie gra :P))
-czytanie książki czysto fantazyjnej (harry potter) opartej na wymysłach autora/autorki
i wiele innych zwyczajnych rzeczy to dzieło szatana i jego udział w tym widzi, przecież to jest wciskanie niewinnym ludziom ciemnot jakich mało.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Damian M
  • Damian M
  • 08.06.2011 20:28

Ksieze Natanku Trojca SWieta z Maryja matka nasza jest z toba w kazdy czas ,jestes na tej wlasnie najwspanialszej drodze ;-> Niech Cie BOG Błogosławi

Komentarz został ukrytyrozwiń
Marta M
  • Marta M
  • 08.06.2011 10:47

wiedz że coś sie dzieje..oj dzieje sie dzieje

Komentarz został ukrytyrozwiń
ryszgro
  • ryszgro
  • 05.06.2011 23:13

KIM JEST KS. DR HAB. PIOTR NATANEK ?
http://www.youtube.com/watch?v=Q-8_spbgVug&feature=channel_video_title
Zamieszczony film wideo pozwala odpowiedziec na wiele pytan osob ktore nie znaja jeszcze tego Kaplana.
**************************************************************** *****************************************

Panie Jezu - Przychodza do mnie listy informujace jak wrogie sily atakuja ks. Piotra Natanka, Twojego Bozego
kaplana, ktory ewangelizuje caly swiat. Jego przelozony znowu wyslal do niego szkalujace pismo, ktorego nawet nie podpisal. Nie wiem, czy sie bal, czy sie wstydzil, ale wiem, ze na takiego hierarche wyksztalconego i wysoko postawionego to nawet nie wypada aby kims sie wyreczal, ktory pisze: za zgodnosc. Jak juz zyje ponad szescdziesiatke to pierwszy raz w zyciu widze takie metody. Jest to lekcewazenie czlowieka i nas tez. A do tego rozslawil swoj paszkwil na caly swiat. My tez rozlawimy na caly swiat, jak kardynal nie dba o czlowieka, lekcewazy nas i zamyka przed wiernymi koscioly.
Co powinnismy napisac do ks.kard.S.Dziwisza?
Pan Jezus:
" Do niego i jemu podobnym powiem:
UJAWNIJCIE WRESZCIE PRAWDE. WYZNAJCIE SWOJE GRZECHY PUBLICZNIE, BO I PUBLICZNIE GRZESZYCIE.
UKORZCIE SIE PRZED MAJESTATEM MOIM, BO MIECZ SPRAWIEDLIWOSCI DOSIEGNIE WAS ZA TO :
- ze Mnie obrazacie w kazdej sekundzie waszego zycia,
- ze wprowadzacie w blad Moj lud wierny,
- ze zyjac w grzechu powielacie grzechy i powodujecie, ze inni przez was grzesza.
JA JESTEM PRAWDA I WYMAGAM PRAWDY I TYLKO PRAWDY OD WAS, MOICH APOSTOLOW.
Jakie swiadectwo dajecie o Mnie ale i o sobie i o Moim KOSCIELE?
JEZELI WYZNACIE GRZECHY WASZE PUBLICZNIE I POWROCICIE DO PRAWDY - WSZYSTKO WAM
ZALICZE I ODPUSZCZE WAM WASZE GRZECHY I WINY.
JEZELI NIE - TO PODZIELICIE LOS WIELU WAM PODOBNYCH POBRATYNCOW I WRZUCE W OGIEN WIECZNY NIGDY NIE USTAJACY.
Dlaczego poszedlem do osob swieckich?
- bo wy nie chcecie sluchac i ustalacie w dalszym ciagu hanbiace Boga nakazy.
Dlaczego poszedlem do osob swieckich?
- a no dlatego, ze oni nie musza byc posluszni nie- Moim kaplanom, ktorych od razu mozna rozpoznac.
Gdybym mowil do kaplanow, to tak samo zamkneliby im usta jak Mojemu wiernemu Ojcu Pio. A i tak przez was duzo cierpial. Jezus - twoj i wszystkich KROL."
Panie Jezu - ktos powiedzial, ze przeklenstwo, ktore wypowiedzial ks. Piotr moze do niego wrocic.
Pan Jezus:
"Dzieci Moje i Ja tez mowilem podobnie. On nie ma innej broni. Taki kaplan, ktory jest Moim kaplanem i trwa w PRAWDZIE zawsze powinien uzywac broni, ktora mu dalem. On nie naduzywa tej broni lecz tylko w swojej i ludzi obronie. On jest praktycznie sam, bez opieki biskupa a ten, ktory powinien go bronic sam potrzebuje pomocy Ducha Swietego.
Oj - dzieci, dzieci - trwonicie czas a tym samym chcecie przypodobac sie Mojemu wrogowi. Nie walczcie ze soba lecz w Imie Moje broncie ludzi zagubionych. Blogoslawcie a nie rozpraszajcie. Tak wam dopomoz Bog. Amen.
Jezus Chrystus; Krol - krolow; Pan - panow. Bog - Sedzia Sprawiedliwy".

Komentarz został ukrytyrozwiń
Mieszko I
  • Mieszko I
  • 04.06.2011 14:16

Ten ksiądz najbardziej przeszkadza wszelkim postępowcom i piewcom "libertyńskiej" wizji wolności.
Przeszkadza tak bardzo, że najpierw wyśmiewają a jak to nie da skutku to później zapewne (wbrw swoim populistycznym hasłom) całkowicie ocenzurują.
Oczywiście dla dobra ludzkości.