Facebook Google+ Twitter

Kardynał Dziwisz upomina polskich polityków

  • Źródło: ngo.pl
  • Data dodania: 2006-09-24 09:48

Kardynał Stanisław Dziwisz zaapelował do polskich polityków o przywrócenie ładu moralnego. – Naród nie zasługuje na takie traktowanie, którego jesteśmy świadkami w ostatnich dniach – stwierdził.

fot. MWMEDIA Słowa te padły podczas homilii na rynku Piotrkowa Trybunalskiego. Metropolita krakowski wziął udział w odbywających się tam wczoraj uroczystościach dziękczynnych za koronację obrazu Matki Bożej Trybunalskiej. – Zostaliście wybrani przez naród, który was rozliczy z tego, czy spełniliście jego oczekiwania, czy przeciwnie, zawiedliście. Nie dopuście do tego, żeby naród musiał was odrzucić – ostrzegł metropolita krakowski. Przytoczył słowa Jana Pawła II z wizyty w polskim parlamencie, który mówił wówczas, że "w centrum wysiłków ustawodawczych zawsze powinien znajdować się człowiek i jego rzeczywiste dobro".

Tomasz Piekarski

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 12.03.2009 13:12

Najwyższy czas by władza zarówno świecka jak i kościelna odp....liła się od polaków oraz od narzucania siłą swoich przekonań.

Komentarz został ukrytyrozwiń

"Naród nie zasługuje na takie traktowanie, którego jesteśmy świadkami [..]" - zgadza się, ale... każda władza słucha tylko tego, co jest jej wygodne. Kręte są drogi, po których stąpa umysł polityka...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Lubię te zacne i pouczające komentarze duchownych. Nie wiem, na ile mogą zabierać zdanie w sprawach państwowych (pomijam jakieś wielkie problemy typu wojna, wyzwolenie itp.), ale skoro mówią to pewnie mogą. Chcialbym, aby choć jeden został ministrem, na początek leśnictwa. I zobaczylibyśmy jak rządzi. Może istotnie obsada w ministerstwie byłaby superuczciwa i UE by nam pozazdrościła.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Będą musieli politycy partii rządzących skarcić i pouczyć kardynała. Nie raz już tłumaczyli nam co Papież miał na myśli mówiąc to lub owo. Dziwnym trafem polityczna wykładnia rozmijała się z sensem wypowiedzi papieskiej. Teraz będzie podobnie. MUSI być, "bp kto nie z nami...". Za komuny obowiązywało hasło: kto nie z Mieciem (Moczar) tego zmieciem. Przeciwna Moczarowi frakcja wykrzykiwała: kto nie z Wiesiem (Gomułką) tego obwiesiem. Czekam na podobne hasełka.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.