Facebook Google+ Twitter

Kardynał Grocholewski spotkał się z niepełnosprawnymi

Współautorzy: Marta Wróbel

W poniedziałek 21 lipca odbyło się spotkanie podopiecznych Fundacji Pro Omnibus z ks. kardynałem Zenonem Grocholewskim - prefektem Kongregacji Wychowania Katolickiego w Watykanie. Spotkanie miało nieoficjalny charakter i było podziękowanie za duchową opiekę nad podopiecznymi fundacji którą sprawuje ksiądz kardynał.

Kardynał Zenon Grocholewski. / Fot. Marta WróbelKs.kardynał Zenon Grocholewski - prefekt Kongregacji Wychowania Katolickiego w Watykanie - jest wielkim przyjacielem fundacji i każdego roku stara się być obecnym na koncertach Festiwalu Młodzieży Niepełnosprawnej w Ciechocinku.

- Cieszę się ogromnie że mogę uczestniczyć w waszym pięknym festiwalu. Cieszę się z dwóch powodów - mówił do zgromadzonej młodzieży i ich opiekunów kardynał Grocholewski. - Najpierw dlatego, jak to już wielokrotnie podkreślałem, bo to jest promocja godności osoby ludzkiej, a poza tym jestem prefektem takiej kongregacji, czyli pewnego rodzaju ministerstwa do spraw wychowania. A jednym z elementów, który wychowuje niewątpliwie jest muzyka.

Opowieści kardynała o procesach szerzenia wiary katolickiej w państwach nie chrystianizowanych oraz o uniwersytetach w Afryce spotkały się z ogromnym zainteresowaniem młodych ludzi. Padały pytania oraz miłe słowa pod adresem kardynała.

W części artystycznej wystąpiła Ewa Lewandowska - tegoroczna instruktorka warsztatów a jednocześnie zwyciężczyni zeszłorocznego festiwalu oraz Gennady Iskhakov.Ewa Lewandowska i Gennady Iskhakov / Fot. Marta Wróbel

Podopieczni fundacji na spotkaniu. / Fot. Marta WróbelPodopieczni fundacji odwdzięczają się za miłość kardynała - piszą dla niego wiersze, komponują piosenki, ale też przygotowują przepiękne koncerty, jak ten który odbył się 13 lipca w miejscowym kościele.

Plan koncertów:
23 lipca - Park Zdrojowy w Ciechocinku, godz. 19.00 I koncert konkursowy - gwiazdą wieczoru będzie zespół RUCH GRUPA.
24 lipca - Park Zdrojowy w Ciechocinku, godz. 19.00 II koncert konkursowy – gościem wieczoru będzie zespół Berkut.
25 lipca - Park Zdrojowy w Ciechocinku, godz. 19.00 Koncert Recitalowy - Gwiazda – Gennady Iskhakov
26 lipca - Park Zdrojowy w Ciechocinku, godz. 19.00 Koncert Galowy na zakończenie wystąpi Ratatam, Łukasz Kuropaczewski.
27 lipca - Toruń, Amfiteatr, godz 17.00 koncert laureatów.

Patronat medialny nad festiwalem sprawuje serwis dziennikarstwa obywatelskiego Wiadomości24.pl.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 22.07.2008 11:08

Spotkanie napewno było ciekawe. Interesujący artykuł(+)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.