Facebook Google+ Twitter

Kardynał Grocholewski znów spotkał z podopiecznymi Pro Omnibus

Współautorzy: Magdalena Wróbel

Od 15 lipca do 2 sierpnia w Ciechocinku odbywają się warsztaty wokalne w ramach Festiwalu Młodzieży Niepełnosprawnej "Impresję Artystyczne". W środę młodzi wokaliści spotkali się z księdzem Kardynałem Zenonem Grocholewskim.

Zdjęcie grupowe uczestników koncertu z Kardynałem / Fot. M. WróbelSpotkania Kardynała Grocholewskiego z młodzieżą niepełnosprawną stały się tradycją Festiwalu. Ksiądz kardynał stara się tak zaplanować swój wakacyjny czas, aby choć przez chwilę móc porozmawiać i spotkać się z uczestnikami.

Czwartkowe spotkanie miało formę kolacji, którą zaproszeni dostojni goście zjedli wraz z podopiecznymi Fundacji Pro Omnibus. Dla młodych ludzi było to ogromnie przeżycie. Na początku przedstawiciel fundacji przywitał wszystkich gości, oficjeli, członków orkiestry Marka Czekały, instruktorki i najgoręcej uczestników "Impresji". Były też podziękowania dla sponsora tej kolacji firmy "Agat", która bardzo wspiera przedsięwzięcia fundacji.

O godzinie 19 w kościele pod wezwaniem św. Piotra i Pawła odbył się koncert. Zaprezentowano kilkanaście utworów. Jedna z pań z publiczności nazwała wybrane utwory "piosenkami z przesłaniem" Co ważne, utwory zostały wybrane przez uczestników koncertu, więc zaprezentowali to, co im podpowiadało serce. Renata Galik, której udało się wydać płytę ze swoimi piosenkami i książkę, zaprezentowała jeden ze swoich wierszy pod tytułem "Integracja".Kardynał Grocholewski / Fot. M. Wróbel

Ksiądz kardynał podziękował wszystkim za spotkanie. Nie ukrywał podziwu dla pracy wszystkich przygotowujących spotkania z muzyką i osobami niepełnosprawnymi. Podkreślił, że dostał niesamowity dar, dar przyjaźni. - To nie jakaś niepełnosprawność fizyczna godzi w godność człowieka, prawdziwą niepełnosprawność człowieka jest kłamstwo, obłuda, egoizm. Ksiądz kardynał z całą mocą podkreślił, że oni [niepełnosprawni, podopieczni fundacji - przyp. aut.] mają w sobie niesamowitą godność, którą należy szanować, promować.

Słowa uznania skierował również do rodziców młodych ludzi: Rodzice nie szczędzą trudu okazując im dużo miłości i przez to pozwalając im rozwijać ich talenty, zdolności. Dzięki nim czują się pełnosprawni członkami społeczności ludzkiej.

Na spotkanie przybyli również licznie przedstawiciele władz regionu. Obecny był również prezydent Torunia Michał Zalewski. Toruń gościnnie przywita laureatów 'Impresji", 1 sierpnia w Amfiteatrze odbędzie się koncert.

Wiadomości24.pl są patronem medialnym festiwalu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Bardzo ciekawa i inspirująca relacja . Gratulacje dla autorki

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.