Facebook Google+ Twitter

Kardynał Nycz nie z tej paki

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2011-12-01 21:36

Mariusz Kamiński, wcześniej szef CBA i działacz PiS a dziś poseł partii prezesa i jego I zastępca, nagle zabłysnął jak deszcz meteorów pędzących z nieba do na ziemię w sierpniowe wieczory, świetlistym oświadczeniem, że warszawski metropolit

Kardynał Nycz, nie z tej paki

Mariusz Kamiński, wcześniej szef CBA i działacz PiS a dziś poseł partii prezesa i jego I zastępca, nagle zabłysnął jak deszcz meteorów pędzących z nieba do na ziemię w sierpniowe wieczory, świetlistym oświadczeniem, że warszawski metropolita, kardynał Kazimierz Nycz nie ma racji w sprawach kary śmierci. Kara śmierci w Polsce powinna i ma być, zdaniem prezesa PiS a więc i jego zastępcy Kamińskiego, wszak nawet "Kościół jest za karą śmierci". Niech się abp Nycz w złości wije i wierci, gdy mówi prezes i Kamiński, Kościół też ma być i "jest za karą śmierci". Takie są prawa z natury PiS, iż o. Rydzyk był rzekł, że śmierć za śmierć, tj. zabiłeś: będziesz też ziemię gryzł.

Cesarz narodów Napoleon Bonaparte, mawiał przed 200-tu laty, że państwo to ja. A dzisiaj cesarz kościelnych biznesmenów, o. Rydzyk, podobnie mówi: Kościół to ja. Co? Czy to nauka, czy tylko gra? O. Tadek tyle w sobie zagadek ma, iż wszystko co powie to nauka i wszystko gra. Naucza wielebny, że ten co zabił z okrucieństwem swego czynu, powinien trafić na łono Hadesu, po tym jak będzie obwiniony morderstwa winą, bo trudno zgadnąć kogo jeszcze śmiertelnie przetrąci kuchennym nożem, lub deską sedesu. Metropolita warszawski Kazimierz Nycz przypomniał dla Agencji IAR, że Kościół od lat nie zmienia stanowiska w kwestii kary śmierci. To w kontekście do wypowiedzi prezesa Kaczyńskiego sprzed kilku dni i komentarzy wywołanych jego słowami.

Prezes Kaczyński, stając przed mikrofony radia i telewizji, ogłosił śmiało jak tylko mógł, że "chce przywrócenia kary śmierci!". Dodał jeszcze, że chodzi o przypadki "najcięższych przestępstw". Jego zdaniem "sądy powinny mieć prawo orzekania najsurowszego wymiaru kary". Natomiast kardynał Nycz, dla Informacyjnej Agencji Radiowej, w imieniu Kościoła przypomniał w tej sprawie, encykliki papieża Jana Pawła II i obecnego papieża Benedykta XVI.

Powiedział, że papież Jan Paweł II mówił, zwłaszcza w "Evangelium vitae", że "współczesne społeczeństwa mają środki, którymi można się zabezpieczyć przez ludźmi niebezpiecznymi czy wielokrotnymi zabójcami. Tym środkiem jest stosowanie bezwzględnego dożywocia". Jednocześnie kardynał Nycz przypomniał, że Kościół wielokrotnie przy dyskusjach dotyczących kary śmierci mówił, że "nikt z ludzi nie może decydować o odbieraniu czegoś, czego nie dał, czyli życia". "Pan Bóg jest dawcą życia, nawet jeśli człowiek to życie zmarnował, i tylko Pan Bóg może to życie odebrać".
(Stanisław Cybruch)

Wybrane dla Ciebie:




Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.