Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

8159 miejsce

Kardynał Nycz sympatyzuje z PO? Skargi warszawskich proboszczów

Tomasz Machała, na prowadzonej przez siebie stronie kampanianazywo.pl podaje, że klika miesięcy temu proboszczowie warszawskich parafii skarżyli się nuncjuszowi apostolskiemu na bliskie związki swego metropolity z Platformą Obywatelską.

Proboszczowie skarżą się na bliskie związki kardynała Nycza ze środowiskiem PO / Fot. wikipedia.pl http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Plik:Kazimierz_Nycz_01.jpg&filetimestamp=20090729092325"Do bezprecedensowego wydarzenia doszło kilka miesięcy temu w Warszawie. Kampania na żywo dowiedziała się, że proboszczowie warszawskich parafii wysłali anonimowy list do nuncjusza apostolskiego arcybiskupa Celestino Migliore. Skarżą się w nim na kardynała Kazimierza Nycza, warszawskiego biskupa" - pisze w serwisie kampanianazywo.pl reporter Polsatu.

Według Tomasza Machały, proboszczowie podpisali się tylko imionami. Reporter stawia też tezę, że w archidiecezji warszawskiej "grupa księży sympatyzujących raczej z PIS niż z Platformą jest wcale niemniej liczna, niż na Podkarpaciu, czy Lubelszczyźnie".

Wcześniej tezę o związkach episkopatu z PiS-em postawił biskup Tadeusz Pieronek. W ubiegłym roku w wywiadzie dla "Rzeczpospolitej" w mocnych słowach powiedział, że większość episkopatu "jest zadymiona PiS-em".

Kardynał Kazimierz Nycz jest metropolitą warszawskim od 2007 roku. W latach 1988-2004 był biskupem pomocniczym krakowskim, a w latach 2004-2007 biskupem diecezjalnym koszalińsko-kołobrzeskim. Jest doktorem teologii.
Do Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

bombka dla PO
  • bombka dla PO
  • 28.09.2011 00:39

Też mi Amerykę odkryli. Podać inne nazwiska? Bardzo proszę: Pieronek, Dziwisz, Gocłowski, Boniecki - fantastycznie zrąbał go za obronę Nergala bp Mehring, bardzo to potrzebne jest.
Cała stajnia Tygodnika Powszechnego - ta gazeta zdycha, a Walter wciąż ją reanimuje. A dobić złego gada...

Komentarz został ukrytyrozwiń
Czcigodny Jorge
  • Czcigodny Jorge
  • 18.09.2011 00:40

Proszę nie podkradać zdjęć ze strony kancelarii prezydenta RP. To zdjęcie zostało kiedyś udostępnione na licencji GFDL, proszę więc nie łamać prawa.

Komentarz został ukrytyrozwiń
AntyHip
  • AntyHip
  • 16.09.2011 19:50

> sympatyzowanie duchownych z PiSem jest naturalne

chyba jedynie dla duchownych hipokrytów.

Komentarz został ukrytyrozwiń
wnuk
  • wnuk
  • 16.09.2011 19:25

sympatyzowanie duchownych z PiSem jest naturalne, popierają przez to wartości chrześcijańskie, ale popieranie PO to zdrada

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.