Facebook Google+ Twitter

Karetka miała wolne

  • Źródło: Dziennik Łódzki
  • Data dodania: 2008-09-01 10:55

Karetka pogotowia ratunkowego wraz z załogą przez ponad godzinę stała w sobotę przed kościołem przy ul. Odnowiciela na Olechowie. W tym czasie młoda para brała ślub.

W sobotni wieczór przed kościołem przy ul. Odnowiciela, karetka „R” stała ponad godzinę. / Fot. Patrycja WacławskaZdumieni przechodnie zastanawiali się, czy ktoś przypadkiem nie zasłabł? Okazało się, że brał ślub pracownik łódzkiego pogotowia, a jego koledzy z karetki byli gośćmi tej uroczystości. - Taki jest u nas zwyczaj. Zawsze towarzyszymy kolegom podczas ślubów, a także uroczystości pogrzebowych - poinformował nas dyżurny dyspozytor pogotowia. - W tym czasie karetka była wyłączona z naszego grafiku, a koledzy, którzy tam byli, mieli wolne.

Karetka "R", wzywana do ratowania życia, stała przed kościołem od godz. 18 do 19.10. Czteroosobowa załoga była ubrana w służbowe stroje, czyli charakterystyczne czerwone mundury pracowników pogotowia. W kulminacyjnych momentach uroczystości włączyli tzw. koguta.

Wśród obserwatorów i przechodniów zdania na ten temat były podzielone. Jedni nie widzieli nic złego w tym, że pracownicy pogotowia uświetniają w taki sposób ślub kolegi czy przyjaciela. Ale nie brakowało też negatywnych opinii. Bo karetka pogotowia służy do ratowania ludzkiego życia, i nie kojarzy się z zabawą.

Danuta Korcz, rzecznik łódzkiego pogotowia, wyjaśniła, że pracownicy pojechali na ślub, bo wyraził na to zgodę dyrektor stacji.

Cały artykuł przeczytasz na stronach polskatimes.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.