Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

12969 miejsce

Kariera alternatywna: uczenie angielskiego w Azji

Jak ciężko jest dostać pracę nauczyciela w Bangkoku, gdy nie pochodzi się z kraju anglojęzycznego? Poruszaliśmy już ten temat, ale o ile pamięć mnie nie myli - nigdy z nauczycielem z Europy.

Dusit Thani College, Bangkok, Tajlandia / Fot. Marek LenarcikMarek, dziękujemy za rozmowę. Pochodzisz z Polski. To kraj, który chciałem odwiedzić od dawna. Warto?
Zdecydowanie tak! W Polsce każdy znajdzie coś dla siebie od Morza Bałtyckiego na północy, przez 2,700 jezior i niezliczonych "jeziorek" na wschodzie do gór na południu. Wielbiciele miast mogą odwiedzić Warszawę, która ma wszystko, co powinna posiadać europejska stolica, Kraków uznawany przez wielu z kulturową stolicę Polski, Wrocław czy Poznań, które mają bardziej zachodni charakter z uwagi na bliskie sąsiedztwo z Niemcami.

Powinieneś pisać przewodniki. Wyjechałeś do Irlandii, aby skończyć kolejne studia, czy tak? Polska do Irlandii brzmi jak niecodzienna droga dla młodego mężczyzny, który próbuje się odnaleźć w świecie?
Zgadza się, choć sytuacja była bardziej skomplikowana. Moja matka, ojciec i siostra przeprowadzili się z Warszawy do Dublina w 2004 roku. Często tam bywałem, ale ostatecznie zdecydowałem się tam zamieszkać. Często myślałem o Irlandii i chciałem spróbować wyspiarskiego życia. Aplikowałem na siedem lub dziewięć kierunków studiów w różnych instytucjach ale wszystkie aplikacje zostały odrzucone z uwagi na rzekomą niekompatybilność polskiego i irlandzkiego systemu edukacji. Irlandczycy nie chcieli uhonorować mojego licencjatu z Polski. Rok później złożyłem tylko jedną aplikację na Trinity College Dublin, który jest najlepszym uniwersytetem w Irlandii. Z miejsca zostałem przyjęty.

Osiedliłeś się w Irlandii i dostałeś pracę w Microsoft. Co robiłeś dla Pana Gatesa?
W Irlandii mieści się Microsoft European Operations Centre obsługujące region EMEA (Europa, Bliski Wschód, Afryka). Pracowałem jako Senior Licensing Representative. To coś w rodzaju analityka biznesowego z licznymi obowiązkami administracyjnymi połączonymi z udzielaniem wsparcia biznesowego korporacyjnym klientom Microsoft.

Dużo podróżowałeś. Do Tajlandii przejdziemy za chwilę. W jakich krajach jeszcze byłeś?
Widziałem większość Europy od Szwecji do Hiszpanii, od Francji po Węgry. Byłem w Maroku i Izraelu. Najlepiej wspominam przejazd samochodem z Nowego Jorku do Los Angeles i taniec "na osi zła" - dwa tygodnie w Islamskiej Republice Iranu. W Azji Południowowschodniej byłem w Laosie, Malezji, Singapurze, Indonezji i Wschodnim Timorze uchodzącym za najbiedniejszy kraj w Azji.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (6):

Sortuj komentarze:

@ Marek J - nie, przetlumaczylem wywiad, ktory zrobil ze mna Phil z ajarn.com

@ Magda G - niech mnie znajda w tym miescie :-)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ty, a co zrobisz, jak stado DO z Polski zechce cię odwiedzić? :p
5

Komentarz został ukrytyrozwiń

Przeprowadziłeś wywiad z samym sobą?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Kolejny ciekawy materiał. /5/
PS Nie działa ostatni link do strony ajarn.com

Komentarz został ukrytyrozwiń

bo dla wielu zycie tutaj to jakas chora fantazja ze snu schizofrenika :-)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ach ten Bangkok ;))) 5!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.