Facebook Google+ Twitter

Kariera generała Kiszczaka

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-07-15 13:18

Z akt opublikowanych przez IPN wynika, że minister spraw wewnętrznych PRL w latach 80. Czesław Kiszczak przez około 9 miesięcy od listopada 1946 przebywał w Wielkiej Brytanii, gdzie zajmował się "filtracją zgłaszających się na wyjazd do Polski byłych żołnierzy Polskich Sił Zbrojnych" na Zachodzie.

Wkrótce po powrocie z misji, otrzymał awans na starszego oficera informacji w Oddziale II Głównego Zarządu Informacji Wojska Polskiego, zajmującym się "walką z agenturą przeciwnika i poszukiwaniem jej".

W czasach największego terroru stalinowskiego awansował na p.o. szefa wydziału a następnie na szefa wydziału informacji 18. Dywizji Piechoty a następnie, w wieku 27 lat został szefem kontrwywiadu w Okręgu Warszawskim Po roku 1953 Kiszczak został przeniesiony do pracy w Ministerstwie Obrony Narodowej, a następnie skierowany na kursy do Wyższej Szkoły Piechoty i do Akademii Obrony Narodowej.

W 1957 roku został jednym z kierujących nowymi Wojskowymi Służbami Wewnętrznymi, a w 1979 roku już jako generał broni przejął dowództwo nad całym WSW.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

nvvseahcvpy
  • nvvseahcvpy
  • 14.07.2011 14:05

t1rA6F <a href="http://wqjqjppfksus.com/">wqjqjppfksus</a>, [url=http://izwnfiwzzgfc.com/]izwnfiwzzgfc[/url], [link=http://hspzftpxxiry.com/]hspzftpxxiry[/link], http://yawqpprmkrdy.com/

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.