Facebook Google+ Twitter

Karin Clercq - piosenkarka z Belgii francuskojęzycznej po raz pierwszy w Polsce

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2008-02-01 16:29

Karin Clercq wystąpi w poniedziałek, 17 marca, o godz. 19 w Klubie Hybrydy. Koncert jest organizowany przez Delegaturę Rządów Wspólnoty Francuskiej Belgii i Regionu Walonii w Polsce, z okazji Święta Frankofonii. Wstęp - wolny.

Karin Clercq / Fot. Catherine LambermontKarin Clercq sama pisze teksty. Śpiewa w języku francuskim. Pierwszy album Karin Clercq zatytułowany "Femme X" ukazał się wiosną 2002 r. Za ten sam album, wydany w 2004 r. w Quebecu, artystka otrzymała nagrodę Prix Rapsat-Lièvre. Na płycie znalazło się 13 różnorodnych utworów, z których każdy prezentuje inny obraz anonimowej kobiety – tytułowej Kobiety X. Muzyka, autorstwa Guillaume’a Jouana, łączy brzmienie gitar elektrycznych, akcenty dźwiękowe i zarysy elektroniczne. Dzięki singlom "Ne pas" i "Les petites errances" Karin Clercq zdobyła szybko wierną publiczność.

 / Fot. Ambasada Belgii. Przedstawicielstwo Dyplomatyczne Wspólnoty Francukiej i Regionu WaloniiW 2005 r. ukazała się druga płyta Karin Clercq zatytułowana "Après l’Amour". Na koncertach artystka wykonuje repertuar z dwóch płyt, z akompaniamentem gitary (Luc Page) i gitary basowej (David Callas). Nowa formuła trio, bardziej teatralna i zdecydowanie bardziej aktustyczna, podbiła publiczność w Pradze, a także od Brukseli po Montreal, od Paryża po Berlin. Obecnie artystka przygotowuje nowy album.

Więcej informacji o Karin Clercq można znaleźć na stronach: karinclercq.com i www.myspace.com/karinclercq


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.