Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

8805 miejsce

Karin Stanek uhonorowana rzeźbą w Bytomiu

W minioną środę przed Bytomskim Centrum Kultury została odsłonięta plenerowa instalacja, dedykowana polskiej królowej bigbitu, Karin Stanek. Autorem projektu jest bytomski plastyk Jacek Wichrowski.

Na placu swojego imienia przy Bytomskim Centrum Kultury, stanęła instalacja plenerowa Karin Stanek, autorstwa Jacka Papierowskiego / Fot. Piotr A.JeleńZiściły się zamysły członkiń bytomskiej Ligii Kobiet Nieobojętnych, które były inspiratorkami uhonorowania bytomianki, Karin Stanek rzeźbą plenerową. Ponad dwuletnie starania bytomskich Nieobojętnych o postawienie rzeźby królowej polskiego bigbitu, zostały zwieńczone odsłonięciem instalacji autorstwa Jacka Wichrowskiego. Projekt stanął na placu imieniem piosenkarki przed Bytomskim Centrum Kultury.

25 września w środowe popołudnie licznie zgromadzona publiczność, fani piosenkarki oraz władze miasta mieli przyjemność uczestnictwa w odsłonięciu rzeźby artystki, wykonanej ze stali nierdzewnej.

Taki sposób utrwalenia pamięci o artystce, to pomysł Ligi Kobiet Nieobojętnych - bytomskiego stowarzyszenia. Karin wniosła nieocenione wartości w życie miasta. Choć wyjechała do Niemiec, gdzie mieszkała aż do śmierci, zawsze pamiętała o swoim pochodzeniu. O rzeźbę na jej cześć zabiegałyśmy blisko dwa lata. Zbierałyśmy pieniądze na ten cel, poszukiwałyśmy odpowiedniego miejsca i osoby, która stworzy projekt - skomentowała na internetowej stronie miasta, działająca w LKN, Anna Szwed.Licznie zgromadzona publiczność i fani polskiej królowej bigbitu z władzami miasta włącznie. / Fot. Beata Anna Kocyba

O tym, że Bytom nie zapomina o Karin Stanek, niech świadczy fakt, że z początkiem roku na scenie Bytomskiego Centrum Kultury odbyła się premiera spektaklu muzycznego, monodramu w reżyserii Aliny Moś-Kerger Karin Stanek z fantastyczną rolą tytułową Agnieszki Wajs. Cieszący się dużą popularnością spektakl wystawiany w całym kraju, ostatnio został zaprezentowany także w stolicy podczas Ogólnopolskiego Przeglądu Monodramów.

Prezydent Bytomia, Damian Bartyla, Anna Kowolik i Krystyna Jankowiak członkinie Ligi Kobiet Nieobojętnych oraz fan piosenkarki, Stefan Papierowski. / Fot. Beata Anna KocybaW dniu naszego wrześniowego pokazu sala Teatru WARSawy wypełniona była prawie po brzegi. Na widowni zasiadły nie tylko osoby z pokolenia Karin Stanek, było też dużo młodzieży - zwierza się czytelnikom Moś-Kerger. Wcielająca się w rolę polskiej rockendrolówy Agnieszka Wajs, po raz kolejny zagrała po mistrzowsku. Niektóre sceny wywołały naprawdę silne emocje, byli widzowie, którzy płakali - dodaje reżyserka.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

Niezmiernie miło czytać takie komentarze, pozdrawiam pięknie :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Piękny pomysł, zasłużyła sobie na to, zawsze lubiłam jej ekspresyjny styl śpiewania.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Brawa dla Bytomia. Też się cieszę... tato kup mi dżinsy spodnie, tak mi będzie najwygodniej, malowana lala. la.lalala...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Tak te gitary grają, nie tylko na "winylach"; ludzie zachowali pamięć o piosenkarce, a na szczególną uwagę piewcy wspomnień zasługuje Stefan Papierowski.

Komentarz został ukrytyrozwiń

300 tysięcy gitar nam gra, Piotrze. Bardzo się cieszę.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Zobacz także:

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.