Facebook Google+ Twitter

Karkonosze prawdziwym rajem dla narciarzy

Jeśli nie masz jeszcze pomysłu na zimowy wypoczynek i nie chcesz tracić czasu na długą podróż, wybierz się do Czech. Foto i informacja prasowa przekazana z Czechtourismu z Warszawy

 / Fot. Czech tourism
Jeśli nie masz jeszcze pomysłu na zimowy wypoczynek i nie chcesz tracić czasu na długą podróż, wybierz się do Czech. Czeskie góry są idealnym miejscem na zimowe szaleństwo dla całej rodziny. Do wyboru mamy 450 kilometrów tras zjazdowych i około 300 regularnie przygotowywanych tras biegowych, o łącznej długości ponad 3000 kilometrów w ponad 200 ośrodkach narciarskich. Ośrodki górskie są nieustannie modernizowane, w ostatnich latach wiele z nich łączy się w większe kompleksy. Oferują one narciarzom liczne atrakcje na jeden skipass.
Zapraszam na przykład do słynnych ośrodków karkonoskich. Narciarzy zauroczą zaśnieżone górskie krajobrazy i zadowoli świetna infrastruktura.
Znajdziemy tu ponad 665 kilometrów regularnie utrzymywanych tras biegowych. Słynna Magistrala Karkonoska o długości 71 km przecina całe Karkonosze. Na narciarzy czeka ośmioosobowa kolejka kabinowa, 31 kolejek linowych i 160 wyciągów narciarskich o łącznej przepustowości około 166 850 osób na godzinę. Całkowita długość tras zjazdowych wynosi 185 km, z tego 81% jest sztucznie zaśnieżanych.
Pięć ośrodków narciarskich na jeden skipass
W kompleksie narciarskim Černá Hora składającym się z ośrodków: Jańskie Łaźnie, Pec pod Śnieżką, Černý Důl, Velká Úpa, Svoboda nad Úpou narciarzy obowiązuje jeden skipass. Codziennie możemy więc jeździć w innym ośrodku. Do wyboru mamy dziesiątki kilometrów tras zjazdowych o różnych stopniach trudności. Każda z miejscowości wyróżnia się inną atmosferą. Černý Důl jest idealny na wypoczynek rodzinny, Svoboda nad Úpou oferuje świetną zabawę na trasie slalomowej z pomiarem czasu. W Velkiej Úpie każdy znajdzie dla siebie odpowiednie atrakcje. Z kolejki kabinowej z Jańskich Łaźni na Černą horę możemy podziwiać najpiękniejsze widoki na Karkonosze. Stąd prowadzą jedne z najdłuższych tras zjazdowych w Czechach. Także Pec pod Śnieżką słynie ze znakomitych tras zjazdowych. Aż cztery z pięciu ośrodków należących do kompleksu Černá Hora oferuje zjazdy wieczorne na najszerszych i najdłuższych oświetlonych trasach w Czechach. Narciarze biegowi mają do dyspozycji 90 kilometrów regulanie utrzymywanych tras wiodących piękną krainą Karkonoskiego Parku Narodowego. Na amatorów zimowych szleństw czeka także Czarnogórska Trasa Saneczkowa i tor bobslejowy w Pecu pod Śnieżką.
W roku 2013 spółka MEGA PLUS, która przejęła SkiResort Černa Hora – Pec, zainwestowała w rozwój ośrodka ponad 30 milionów koron. Inwestycje objęły nowe ratraki, system zaśnieżania, ruchomy dywan.
Jednodniowy skipass dla osoby dorosłej w głównym sezonie (25.12.2013- 16.3.2014) wyniesie 620 CZK. Dzieci do lat 5-ciu (włącznie) jeżdżą na terenie SkiResort Černa Hora – Pec bezpłatnie, pod warunkiem zakupienia przez dorosłego opiekuna karnetu na jeden do siedmiu dni. Sześciodniowy skipass dla osoby dorosłej w sezonie głównym (25.12.2013- 16.3.2014) wyniesie 3040 CZK. W cenie są wieczorne zjazdy i 20% zniżka na basen termalny w Jańskich Łaźniach.
Nowością sezonu zimowego 2013/2014 są bezpłatne zjazdy dla dzieci do lat 5-ciu (pakiet 1+1). Atrakcją są także nowe skipasy rodzinne, oferujące zniżki dla dzieci (od 25 do 50 procent).
Posiadacze kilkudniowych skipassów w kompleksie Černa Hora – Pec mają 20% zniżkę na basen termalny w Jańskich Łaźniach.
W przypadku sześcio i siedmiodniowych karnetów, oprócz zniżki na basen, w cenie są także codzienne zjazdy wieczorne.

Informacje o ośrodkach znajdziemy na stronie zima.czechtourism.com

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.