Facebook Google+ Twitter

Karlino. XIX Międzynarodowe Forum Mediów Polonijnych

Kolejnym etapem zwiedzania regionu zachodniopomorskiego przez uczestników XIX Międzynarodowego Forum Mediów Polonijnych była w sobotę 10 września miejscowość Karlino w północno-wschodniej części województwa.

Herb Karlina / Fot. ze zbiorów wlasnychW Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych uczestników Forum powitał Stanisław Gawłowski, wiceminister w Ministerstwie Środowiska i burmistrz miasta Karlino Waldemar Misko. Burmistrz miasta przedstawił propozycje i oferty gospodarcze, inwestycyjne, turystyczne.Logo Forum / Fot. ze zbiorów organizatora

W Karlinie dzięki przyjaznej atmosferze oraz znalezieniu dobrych partnerów gospodarczych i wsparciu społeczeństwa, powstaje wiele nowych inwestycji, a to oznacza mniejsze bezrobocie oraz większy dobrobyt mieszkańców.

Burmistrz wskazywał gdzie jeszcze można w mieście inwestować i jakie rodzaje usług i instytucji produkcyjnych mogą powstać. Z uwagi na zielony region koniecznie trzeba dbać o ochronę środowiska.

plansza miasta / Fot. Fot. Henryk CzechowskiPrzez miasto przebiegają drogi łączące miasto ze Szczecinem, Słupskiem, Kołobrzegiem i Gdańskiem. Jest jednym z niewielu miast w regionie, gdzie biegnie linia kolejowa i jest stacja PKP.

Uczestnicy Forum podzieli się na trzy grupy, które zwiedzały miasto i region. Zwiedzano Muzeum Ziemi Karlińskiej, dziecięcą wioskę SOS, wybrane firmy produkcyjne, historyczne miejsca związane z przeszłością i byłymi mieszkańcami.

Odkręcam zawór,może popłynie gaz / Fot. Fot. Henryk CzechowskiW regionie kiedyś miało powstać naftowe eldorado,makieta / Fot. Fot. Henryk Czechowski ale tak się nie stało. Z wielkiego szału kuwejckiego pozostały tylko wspomnienia i zabezpieczony odwiert.

Karlino to gmina miejsko-wiejska, położona w północnej części województwa zachodniopomorskiego. Najbliższe większe miasta to Kołobrzeg i Koszalin.

W 1385 roku otrzymało prawa miejskie i nadano herb. Atutem jest czyste powietrze i liczne zbiorniki czystej wody, pełne ryb. Region ma dobrze zagospodarowane zaplecze do wypoczynku oraz jest przyjazny turystyce.

makieta miasta / Fot. Fot. Henryk CzechowskiNa obrzeżach miasta ulokowana jest specjalna strefa ekonomiczno - gospodarcza. Posiada dużo terenów do zagospodarowania na cele przemysłowe, rekreacyjne. W regionie jest wiele jezior do uprawiania turystyki wodnej. Największym bogactwem jest duży potencjał siły roboczej. Czyste środowisko naturalne i liczne lasy.

Do Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.