Facebook Google+ Twitter

Karłowatość polskiej polityki

Owalny budynek parlamentu przy Wiejskiej w Warszawie, jeśli nie liczyć przybudówek, nieco przypomina kształtem cyrk. I to, co robią wybrani przez nas "pomazańcy narodu", występy cyrkowe przypomina. Popisy klownów, dodajmy w celu uściślenia.

 / Fot. public domain, GNU, autor Piotr Waglowski, http://pl.wikipedia.org/wiki/Sejm_Rzeczypospolitej_PolskiejOto codziennie na tabuny polityków czyhają wszędzie watahy rządnych sensacji dziennikarzy. Za wszelką cenę usiłują wydobyć z nich kilka słów na temat, który akurat jest na topie. Politycy całkowicie zatracili już zdolność artykułowania ludzkiej mowy, wypowiadania swych sądów. Ale tego jakoś nikt nie zauważa lub nie chce zauważać.

Po dyżurnym temacie Palikota i jego wesołej gromadki, krótkim przerywniku z kłótnią o pokój na siedzibę klubiku poselskiego SLD, przyszedł czas na byłych prominentów PiS-u - Ziobrę i spółkę. Do niedawna stanowili oni gwardię przyboczną samego szefa Jarosława Polskę zbaw, jak określają Kaczyńskiego jego najgorętsi zwolennicy, ku wyraźnej satysfakcji samego zainteresowanego. Ziobro, podobnie jak Kurski i Cymański, nie zasiadają na Wiejskiej, tylko w Brukseli. Budynek europarlamentu też ma kształt owalny, niczym namiot cyrkowy. Więc i im atmosfera jarmarcznych występów się udzieliła.

Od wielu dni dało się słyszeć z ust "ziobrystów" (póki co, w mediach wypowiada się trójka, ilu ich jest naprawdę?) nad wyraz delikatne słowa krytyki osiągniętego wyniku wyborczego. Krytykę tą zapoczątkował sam prezes "Jarosław…". Ale "co wolno wojewodzie, to nie tobie, smrodzie", jak mówi polskie przysłowie. Prezesowi wolno, jego zastępcy już nie i to pod groźbą ekskomuniki. Chodź wybory w Polsce są z grubsza demokratyczne, to same partie (wszystkie!) demokracji powinny się dopiero nauczyć.

Czytaj dalej --->

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.