Facebook Google+ Twitter

Karlshamn nie dla Łez

Polska grupa Łzy nie podbiła Szwecji. Muzycy bez sukcesu zakończyli swój występ podczas Konkursu Piosenki Krajów Nadbałtyckich. Zwyciężyła reprezentantka Łotwy, Aisha z utworem "You really got me going".

 / Fot. www.ostersjofestivalen.seW konkursie oprócz przedstawicieli krajów nadbałtyckich wzięli udział także artyści z innych państw. W tym roku organizatorzy zaprosili reprezentantów: Irlandii, Włoch, Macedonii i Hiszpanii.

Najlepszą w konkursowej stawce okazała się być 24-letnia Łotyszka, Aisha z piosenką "You really got me going. Artystka w tym roku wzięła udział w Konkursie Piosenki Eurowizji, gdzie zajęła ostatnie miejsce w pierwszym półfinale, niemiłosiernie fałszując utwór "What for?". W Karlshamn poszło jej zdecydowanie lepiej. Konkursowe występy były oceniane przez profesjonalne jury złożone głównie z szwedzkich dziennikarzy i przedstawicieli muzycznych. Drugie miejsce przypadło przedstawicielce Estonii, Birgit Oigemeel, zaś na trzecim miejscu uplasował się Andrev Solodkiy z Rosji. Nagrodę publiczności otrzymała reprezentantka gospodarzy, ulubienica szwedzkich nastolatków Molly Sanden.

Polskę w tegorocznym konkursie reprezentowały Łzy. Grupa wykonała premierową piosenkę Twoje serce. Niestety w gronie 10 artystów, Polacy nie otrzymali żadnego wyróżnienia.

Konkurs Piosenki Krajów Nadbałtyckich organizowany jest w szwedzkiej miejscowości Karlshamn od 1987 roku. To jeden z nielicznych konkursów piosenki, gdzie artystom wciąż towarzyszy orkiestra i nie wykorzystuje się tzw. półplaybacków. Wielokrotnie w Karlshamn triumfowali polscy artyści: Małgorzata Ostrowska (1987), Justyna Steczkowska (1995), Ich Troje (2001), Varius Manx (2002), Kasia Cerekwicka (2006).

Retransmisję z koncertu pokaże 31 lipca TVP Polonia oraz TVP 2.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.