Facebook Google+ Twitter

Karma na zimę dla bezdomnych kotów - teraz rzecz najważniejsza

Zima u wrót stoi i pewnie lada moment da o sobie znać pierwszymi przymrozkami. Dlatego karma dla kocich bezdomniaków z działek to dla ich opiekunów sprawa podstawowa. Jako opiekunka bezdomnych kotów - ogłaszam akcję zbierania suchej karmy.

Stołówka kocich bezdomniaków na ganku altany / Fot. Ewa Łazowska Zima podobno ma być ciężka, mroźna i śnieżna. Jak wynika z moich obserwacji przyrody (np. wczesne odloty ptaków) przewidywania co do ciężkiej zimy prawdopodobnie się spełnią. "Moje" koty z działek już o tym dobrze wiedzą, ponieważ przybywa ich do karmienia na ganku mojej altany. Tymczasem kocia spiżarnia świeci pustkami i mimo wielu starań z mojej strony nie chce się jakoś sama zapełnić.

Karmienie kotów z działek / Fot. Ewa ŁazowskaZ rozrzewnieniem wspominam świetną, ubiegłoroczną akcję gromadzenia karmy dla kotów, ogłoszoną przez Wiadomości 24. Ta akcja uratowała ubiegłej zimy od zamarznięcia kilkanaście kotów z działek. Głęboko wierzę, że i tej jesieni uda się dzięki wrażliwym sercom dziennikarzy obywatelskich taką akcję powtórzyć. Co prawda - nie dysponuję już tkaninami artystycznymi. wystawionymi w ubiegłym roku na aukcję, ale mam do zaoferowania obrazki malowane na desce, a także kilkanaście egzemplarzy "Bajdurek ciotki Pleciugi dla dzieci dużych i małych".

Coraz zimniej... / Fot. Ewa ŁazowskaMam nadzieję, że mój apel nie pozostanie bez echa. Przecież najmarniejszy kot jest arcydziełem - o czym miłośnikom futrzaków nie muszę przecież przypominać.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

Pani Ewo - przekażę karmę dla kociaków na warszawskim spotkaniu DO :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Beatko! Moja radość nie zna granic! Jesteś absolutnie niezawodna i wielkie dzięki Ci za to w imieniu własnym i kociej gromadki z działek. Dziś rozmawiałam z Danielą Zabłocką (Swingującą Danielą). Chce także włączyć się jako popularna piosenkarka do akcji (nie lubię tego słowa) gromadzenia karmy dla kocich bezdomniaków.
Chyba się uda! Pozdrowionka dla Ciebie i głaski dla Twojej Kici.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Och, Jacenty! Jaka szkoda, że masz już swojego kota. Szukam domu dla dwóch maluszków, które przyszły na świat zbyt późno by przetrwać srogą zimę. Póki co - kocie maluchy chronią się przed zimnem w mojej altanie. Nawet udało mi się zwalczyć w kociakach tę obrzydliwą chorobę jaką jest koci katar. Pozdrawiam!

Komentarz został ukrytyrozwiń

nawet mam ...link

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ewo ! ..dwa lata temu opiekunka bezdomnych kotów zaproponowała bym sobie zabrał małego kotka pod opiekę, bo właśnie nadchodziła zima. Trochę się wahałem. Dziś mojej leśnej chaty nie wyobrażam sobie bez tego bardzo rozumnego futrzaka ...5*...pozdrawiam

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.