Facebook Google+ Twitter

"Karmen (z happy endem)" już wkrótce w Warszawie

27 grudnia 2008 w warszawskiej Sali Kongresowej Goran Bregović po raz pierwszy w Polsce zaprezentuje swoją operę pt: "Karmen (z happy endem)".

Plakat obwieszczający / Fot. Adrian StarczewskiMówią o nim: "Dusza Bałkanów." Pamiętamy jego zespół Biały Guzik, który zdobył fanów w całej ówczesnej Jugosławii. Zespół prezentował poziom porównywalny do Deep Purple. Obecnie Goran w sposób mistrzowski łączy tradycyjne cygańskie brzmienie trąbek, z bułgarską polifonią (czyli śpiewem na kilka głosów). Wszystko doprawione brzmieniem gitary elektrycznej, tradycyjnymi bębnami oraz rockowym akcentem. Takie połączenie powoduje niemałe wibracje w otoczeniu, dusza wyczuwa je instynktownie, a ciało rwie się do tańca.

O Karmen

"Karmen (z happy endem)" nie jest kopią "Carmen" Bizeta. Aczkolwiek Goran przytacza niektóre sekwencje z oryginału w rytmie z Karaibów w jazz'owej aranżacji. To naprawdę niezwykły mix, który zadowoli najbardziej wybrednych. Opera posiada rytm typowy dla bałkańskich ludycznych melodii. Zabieg ten zastosowano po to, aby orkiestra Gorana jak i każda inna orkiestra dęta, mogła zagrać wszystko co zaplanowano. Cała fuzja różnych styli muzycznych sprawia, że całość odbierana jest jako prawdziwy majstersztyk. Całość dopełnia dopracowana w każdym calu gra oraz silny głos niezwykle uroczej aktorki Vaski Jankovskiej.

"Karmen (z happy endem)" miała swoją światową premierę we Włoszech w roku 2004, od razu zdobyła przychylność widzów jak i krytyki. Do tej pory wystawiano ją niemal na całym świecie. Zyskała sobie wielu wiernych fanów. 27 grudnia 2008 roku po raz pierwszy wystawiona zostanie w Polsce, a dokładnie w Warszawie w Sali Kongresowej. Myślę, że naprawdę warto to widowisko zobaczyć! Przekonajcie się sami.

Bilety do nabycia na: www.ticketonline.pl.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.