Facebook Google+ Twitter

Karnawał 2009. Jak się bawić, to się bawić!

Karnawał w pełni. Propozycji spędzenia tego niezwykłego czasu jest naprawdę wiele. Jednak kilka ofert wyróżnia się na tle innych.

Karnawał w pełnie, więc pora się bawić! / Fot. Robert Kwiatek Dziennik BałtyckiKarnawał, obchodzony w Polsce szczególnie hucznie od czasów szlacheckich, do dziś stanowi ważny punkt w kalendarzu wielu Polaków. Warto jednak spędzić tegoroczne zapusty w sposób wyjątkowy, by na długo je zapamiętać.

Tym, którzy chcieliby poczuć się jak niegdysiejsza szlachta, proponuję wyjazd do Bukowiny Tatrzańskiej. W dniach od 18 do 22 lutego odbędzie się tam XXXVII Karnawał Góralski. Impreza, której wieloletnia tradycja zapewnia dobrą zabawę, w tym rok zapowiada się szczególnie atrakcyjnie. Organizatorzy proponują gościom wiele możliwości ciekawego spędzenia czasu, na przykład udział w konkursie kolęd czy tańca zbójnickiego. Ponadto, przybyłym czas będą uprzyjemniać zespoły regionalne. Nie zabraknie również zawodów strzeleckich czy wyścigu kumoterek. Z kolei zapaleni tancerze będą mogli wziąć udział w zabawie tanecznej przy akompaniamencie zespołu Kamraci. Pojawią się również akcenty międzynarodowe, gdyż jedną z atrakcji będzie występ zespołu cygańskiego Kałe Bała.

Jeśli natomiast ktoś chciałby spędzić ciekawy karnawał w mieście, również i tu oferta jest bogata. Szczególnie modne stały się ostatnio imprezy tematyczne. Np. warszawskie Centrum Konferencyjno-Szkoleniowe Platon zapewnia gościom niemal wszystko, czego sobie zażyczą, gdyż imprezy przygotowuje się wedle wytycznych gości. Żeby zorganizować przyjęcie w stylu Drakuli, Las Vegas czy Dzikiego Zachodu, trzeba zebrać grupę minimum 60 osób.
- Scenografia, animacja czy menu są przygotowywane specjalnie pod wymagania gości. Dodatkowo oferujemy możliwość wypożyczenia strojów, jeśli tylko takie będzie życzenie gości - zachęca Małgorzata Matejko z Centrum.

Imprezy kostiumowe cieszą się tak dużą popularnością, że postanowiły na tym skorzystać również teatry i wypożyczalnie strojów. Kostiumy ze swoich zbiorów udostępniają m.in. warszawskie teatry Polski czy Syrena. Ceny wypożyczenia wahają się od ok. 50 zł do 100 zł za dzień. Kwestia ceny jest również determinowana rodzajem stroju, dlatego chętni muszą się indywidualnie kontaktować z wypożyczalnią.

Z kolei jeśli ktoś nie jest zainteresowany paradowaniem w przebraniu, a uwielbia Elvisa, to w tym roku będzie miał szansę zobaczyć króla na żywo. Restauracja Il Sole w Warszawie oferuje imprezę karnawałową w klimacie rock'n'rolla, a jako atrakcję wieczoru zapowiada występ polskiego Elvisa. Organizatorzy zapewniają szampańską zabawę do białego rana oraz konkursy dla gości. Cena za "gorączkę sobotniej nocy" z Elvisem to 249 zł od osoby. Impreza odbędzie się 21 lutego.

Z kolei najbliższa niedziela będzie dniem niezwykle ważnym dla większości Azjatów, gdyż według kalendarza chińskiego zaczyna się wtedy nowy rok. Szczególnie Wietnamczycy szykują w tym roku huczne obchody, które odbywają się w stolicy już po raz drugi z inicjatywy społeczności wietnamskiej żyjącej w Warszawie. Współorganizatorami wydarzenia są Fundacja Sztuki Arteria oraz Dom Kultury Praga.
- W trakcie tej międzykulturowej imprezy nie obejdzie się bez "nieznanych i zakazanych" potraw kuchni azjatyckiej. Na odważnych czekać będą wietnamskie karaoke i ciekawe konkursy. Całość urozmaici koncert zespołu MITCH&MITCH - poinformował dyrektor programowy Fundacji Sztuki Arteria Jakub Królikowski. Organizatorzy planują też wysyłać noworoczne życzenia w świat z pomocą latających lampionów. Może więc ci, którzy nie mają pomysłu na imprezę karnawałową, wybiorą się na jeszcze jednego sylwestra.

Ofert spędzenia niezwykłego karnawału jest bardzo dużo. Można bowiem zarówno poczuć się jak w Rio, bawiąc się przy latynoskich rytmach lub wybrać się w podróż w przeszłość dzięki hitom lat 80. Każdy, kto jeszcze nie zdecydował, jak uczcić tegoroczny karnawał, powinien przejrzeć różne oferty, by móc przeżyć szaloną, karnawałową noc!

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.