Facebook Google+ Twitter

Karnawał Kultur 2011 w Berlinie. Barwny korowód przejdzie ulicami dzielnicy Kreuzberg

Karnawał Kultur to barwne, wielonarodowe święto berlińskich imigrantów. W długi weekend ulice Kreuzbergu zamieniają się w jedną, wielką scenę taneczną.

Karnawał Kultur w Berlinie, 2008 / Fot. Joanna Maria Czupryna10 czerwca o godz. 16 rozpoczął się wielki festyn imigrantów w Berlinie - Karnawał Kultur. Co siódmy mieszkaniec stolicy Niemiec ma zagraniczny paszport, a wspólne świętowanie, występy artystów i barwny korowód, który przejdzie ulicami dzielnicy Kreuzberg w niedzielę, ma przyczynić się do wzajemnego zrozumienia, tolerancji i poszanowania różnic kulturowych.

Karnawał Kultur to jedna z najchętniej odwiedzanych imprez w Berlinie, organizowana od 1996 r. W ciągu czterech dni (10-13.06.2011) organizatorzy spodziewają się 1,3 mln gości. Sprzyja temu ładna, słoneczna pogoda i wolny od pracy poniedziałek (Zielone Świątki).

Karnawał Kultur w Berlinie, 2008 / Fot. Joanna Maria CzuprynaTradycyjnie dzisiejszego popołudnia można wybrać się na festyn uliczny, przy Blücherplatz (ok. 300 stoisk). W sobotę i niedzielę na 4 scenach zaprezentują się nie tylko artyści z Berlina, ale i zaproszeni goście z Kolumbii czy Laponii. W godzinach od 11 do 24 w oba dni zapowiadanych jest ok. 1000 wykonawców. Punktem kulminacyjnym Festiwalu będzie korowód, złożony z 93 grup tancerzy, akrobatów i aktorów. Swój pochód rozpoczną oni o godz. 12 na Hermannplatz i przejdą przez Hasenheide, Gneisenaustraße aż do Yorckstraße. W poniedziałek dalsza część programu przy Blücherplatz (10-19).

Dla dzieci minikorowód i wielką imprezę pod hasłem "Taniec z Tygrysem" zaplanowano w sobotę od 13.30 do 19 w Görlitzer Park.

Oficjalna strona Karnawału Kultur

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Gość
  • Gość
  • 10.06.2011 18:25

Karnawał dopiero się zaczął, można jeszcze dojechać..

Komentarz został ukrytyrozwiń

Szkoda, że wcześniej nie widziałem, nudzę się, to może i bym pojechał na ten weekend.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.