Facebook Google+ Twitter

Karnawaliści wołają... Helau! Frankfurt nad Menem. Część 1

Karnawał niemiecki świętowany jest w Nadrenii, Westfalii, Moguncji i Hessji. W każdym większym mieście, miasteczku czy nawet w dzielnicach miast odbywają się barwne korowody karnawałowe. Frankfurcki pochód karnawałowy ma wieloletnią tradycję.

1 z 15 Następne zdjęcie
Zdjęcie: Towarzystwa karnawałowe różnią się kolorami uniformów. Fot.Isabella Degen
Towarzystwa karnawałowe różnią się kolorami uniformów. Fot.Isabella Degen

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (10):

Sortuj komentarze:

Piękna kolorowa galeria zdjęć;)) Pozdrawiam serdecznie

Komentarz został ukrytyrozwiń

Wspaniałe zdjęcia które oddawają koloryt i beztroskę " szampańskiej" zabawy.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Piotrze! Pana rozważania są może uzasadnione, ponieważ od zarania Frankfurt stanowił osadę, później gminę, natomiast w III Rzeszy potężne skupisko narodowości żydowskiej, z którym rozprawł się niejaki Adolf H. Obecnie ich potomków, zamieszkałych w USA, co roku władze miasta zapraszają na gościnny kilkunstodniowy pobyt rekreacyjny.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ta biało-czerwona symbolika koloru zaskoczyła mnie. Myślę, że można doszukać się jakiś głębszych związków Frankfurtu z Polską?

Komentarz został ukrytyrozwiń

To wszystko wygląda niemal jak różnorodne szkoły samby (Rio). I jestem przekonany, że wraz z ocieplaniem się klimatu obie imprezy jeszcze bardziej się do siebie upodobnią :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Kiedy w 1958 roku odwiedziłem po raz pierwszy Frankfurt nad Menem, byłem ogromnie zaskoczony powitaniem mnie biało-czerowną flagą zwisającą z balkonu ratusza. Później wyjaśniono mi, że to barwy miasta. Wtedy też podziwiałem (po raz pierwszy) pochód karnawałowy. Od tego czasu minęło pół wieku, harce karnawałowe wraz z całą otoczką przebierańców w ulicznym pochodzie, nabrały zupełnie innych rumieńców. Sądzę, że wiele trudu włożyła autorka galerii w dobór zdjęć z ponad setki pstrykniętych, żeby chociaż w części oddać klimat i atmosferę tej wspaniałej corocznej imprezy. Dla formalności dadam kilka jeszcze cyfr: liczący ponad 2 km długości i trwający 3 godz.(transmitowany w TV HR3) pochód, zasiliło 240 karnawałowych grup, wtym 11 pojazdów motywacyjnych, 104 komitetów karnawałowych, 49 zespołów gwardiańskich, 35 orkiestr dętych, przemaszerowało w sumie 2970 członków stowarzyszeń i klubów karnawwałowych. Wdłuż całej trasy ustawiło się ponad 250 tys. osób, które obdarowano 3 tysiącami róż, 15 tysiącami pączków i kilkoma tonami galanterii cukierniczej. Uff, to chyba wystraczy? A swoją drogą pochwała także dla autorki udanych zdjęć.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Kolor biało-czerwony to kolory Frankfurtu. Godło Frankfurtu to właśnie biały orzeł na czerwonym tle, bardzo podobny do godła Polski.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Na jednym z uniformów odznaczenie, biały orzeł na czerwonym tle.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ale wesoło i kolorowo, jak przystało na karnawał. Te stroje pewnie coś symbolizują?

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 07.03.2011 09:29

Super oddany klimat zabawy, wesoło i kolorowo :) 5*

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.