Facebook Google+ Twitter

Karnawałowa zabawa członków Domowego Kościoła

Okazuje się, że wiele osób świadomie wybiera się na bal bez szampana, a nawet lampki wina. I to już po raz ósmy.

Tradycyjnie już w ostatnią sobotę stycznia odbywa się zabawa członków Domowego Kościoła. Przybędą również ich znajomi, księża, siostry zakonne.
Organizatorami tegorocznego noworocznego spotkania 28 bm. są Mirosława i Marek Żurawski, sprawujący posługę w rejonie łukowskim obejmującym członków Ruchu Światło - Życie z Międzyrzeca Podlaskiego, Radzynia Podlaskiego, Okrzei i Wojcieszkowa.

Nadmienić należy, że M. Żurawski, pedagog z ponad 20-letnim doświadczeniem, jest radnym Łukowa, przewodniczy komisji rozwiązywania problemów alkoholowych. - Dla osób spoza naszego kręgu największym zaskoczeniem jest to, że podczas spotkań tak, jak i w życiu naszych rodzin nie ma alkoholu - wyjaśnia M. Żurawski. – Dla nas to rzecz normalna. Zgodnie z ideą Krucjaty Wyzwolenia Człowieka przestrzegają m.in. zasady: „Nie piję, nie kupuję, nie częstuję”.

Już zgłosiło się 80 małżeństw. Prawie wszyscy znają się z działalności w parafii, dni wspólnoty oazowej, opłatka diecezjalnego czy rekolekcji. Do tańca przygrywać będzie zespół VIVO, mający za sobą umilanie podróży pasażerom promu Polonia i występujący jako support przed Brathankami.

Jak zapewnia Marek Żurawski, szykuje się przednia zabawa. Przygotowane zostały karnawałowe stroje, maski, okulary, peruki itp. Przewidziano liczne atrakcje, niespodzianki. Tradycyjnie już zabawę rozpoczną modlitwą, a co warte podkreślenia, wszyscy kierowcy po balu odjadą, bez żadnych obaw, swoimi samochodami zapewnili nas organizatorzy spotkania.


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.