Facebook Google+ Twitter

Karnowski bez aresztu

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-01-29 11:03

Gdański sąd zdecydował, że prezydent Sopotu Jacek Karnowski. nie trafi do aresztu. Wczoraj postawiono mu osiem zarzutów, w tym siedem o charakterze korupcyjnym.

Wobec oskarżonego nie zostaną zastosowane żadne środki zapobiegawcze. Nie będzie ani zakazu opuszczania kraju, ani poręczenia majątkowego.

O areszt dla byłego polityka Platformy Obywatelskiej wnioskowała Prokuratura Krajowa. Po wczorajszym przesłuchaniu, śledczy postawili mu osiem zarzutów, w tym siedem o charakterze korupcyjnym. Jeden dotyczy działań przeciwko wymiarowi sprawiedliwości.

Prezydent Sopotu nie przyznaje się do winy, jego wyjaśnienia są sprzeczne z ustaleniami śledztwa. Prokuratura Krajowa bada tzw. aferę sopocką od lipca ubiegłego roku. Wówczas trójmiejski biznesmen Sławomir Julke zawiadomił prokuraturę o propozycji korupcyjnej, jaką miał mu złożyć Karnowski.

Sprawę i zapis nagrania ujawniła na swojej stronie internetowej "Rzeczpospolita". W grudniu 2007 roku biznesmen złożył wniosek do Urzędu Miasta o zgodę na dobudowanie piętra w kamienicy w centrum Sopotu. Przez kilka miesięcy nie otrzymywał jednak żadnej odpowiedzi.

19 marca 2008 roku rozmawiał w tej sprawie z Jackiem Karnowskim.
JS

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.