Facebook Google+ Twitter

Karol Bielecki może wrócić na boisko. Nawet z jednym okiem

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2010-06-21 03:28

- Karol Bielecki z jednym okiem wcale nie musi grać gorzej niż przed kontuzją. Może nawet grać lepiej, to kwestia psychiki i motywacji - taką sensacyjną tezę stawia profesor Tomasz Żarnowski.

 / Fot. Marek Biczyk/NEWSPIX.PLŻarnowski jest światowym autorytetem w dziedzinie okulistyki i kierownikiem kliniki okulistycznej Uniwersytetu Medycznego w Lublinie, gdzie zawodnik przeszedł tydzień temu pierwszą operację po urazie oka, doznanym w meczu Polska - Chorwacja.

Kilka dni temu Bielecki był załamany i deklarował zakończenie kariery. - Będę musiał sobie poszukać zajęcia poza boiskiem, a na meczach usiądę na trybunach razem z kibicami - mówił. Teraz nie jest to już takie pewne. - Karol był w szoku, a to nie jest najlepszy stan na podejmowanie decyzji i składanie deklaracji - mówi Żarnowski. - Wiem, że mam szansę, którą spróbuję wykorzystać - taka wypowiedź Karola Bieleckiego ukazała się na stronie internetowej Rhein-Neckar Loewen.

Menedżer Lwów Thorsten Storm zapowiedział, że niemiecki klub udzieli 28-letniemu piłkarzowi wszelkiej możliwej pomocy. - On stoi przed swoim największym wyzwaniem i powrót na boisko nie będzie łatwy. Ale wiem, że Karol będzie walczył - powiedział Storm.

Wraz z lewym okiem szczypiornista stracił około 30 procent pola widzenia oraz zdolność przestrzenności widzenia. - Bo to wcale nie jest tak, że jak człowiek straci oko, to będzie widział o połowę mniej. Prawe oko Karola pokrywa około dwóch trzecich tego co widział, mając dwie zdrowe gałki oczne - tłumaczy Żarnowski.

Czytaj więcej na Sports.pl. Znajdziesz tam też materiał: Umowa Janasa z Widzewem jest nieważna

Wybrane dla Ciebie:


Zobacz inne materiałyKomentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.