Facebook Google+ Twitter

Karol Karski i Bogusław Liberadzki kwestorami w PE

Karol Karski z Prawa i Sprawiedliwości oraz Bogusław Liberadzki z Sojuszu Lewicy Demokratycznej, zostali wybrani kwestorami w Parlamencie Europejskim.

Parlament Europejski podczas głosowania wybrał ze swojego grona piątkę kwestorów, którzy są wybierani są na okres 2,5 roku. Parlament Europejski w Strasburgu / Fot. Paweł KiliańskiOdpowiedzialni są oni za sprawy administracyjne, które mają wpływ na europosłów. Posiadają także głos doradczy w Prezydium PE oraz mogą zgłaszać swoje uwagi do wszystkich przepisów uchwalanych przez Prezydium.

Kandydatura Bogusława Liberadzkiego na kwestora wywołała burzę pomiędzy nim, a Lidią Geringer de Oedenberg. Posłanka również chciała objąć funkcję kwestora lub wiceprzewodniczącego PE i oskarżyła go o złamanie wcześniejszych ustaleń. Warto przypomnieć, że kilka dni temu eurodeputowana opuściła szeregi SLD.

Wczoraj Parlament Europejski wybrał przewodniczącego. Po raz kolejny na tym stanowisku zasiądzie Niemiec, Martin Schulz, który w tajnym glosowaniu otrzymał poparcie 409 deputowanych. We wtorek poznaliśmy także nazwiska 14 wiceprzewodniczących. Jednym z nich jest Polak, Ryszard Czarnecki.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.