Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

14050 miejsce

Karolina Chodkowska: Konie to moja pasja

Często opuszcza stolicę. Zabiera wtedy psa do auta i wyrusza z nim w Polskę. W różnych miastach sędziuje na zawodach konnych, przeprowadza wywiady ze znanymi zawodnikami. A wszystko to z miłości do koni.

Karolina Chodkowska w czasie zawodów w skokach przez przeszkody / Fot. Karolina Chodkowska- arch. pryw.29-letnia dziś Karolina Chodkowska wychowała się w Pionkach, w niewielkim mieście położonym w sercu Puszczy Kozienickiej. - Już od najmłodszych lat interesowałam się wszystkim, co jest związane z biologią. Gdy byłam nastolatką, zaczytywałam się w książkach przyrodniczych, z których czerpałam wiedzę o zwierzętach, w tym o moich ulubionych: psach i koniach - mówi W24 Karolina Chodkowska. Okres szkoły podstawowej i średniej to głównie czas pogłębiania wiedzy i snucia planów na przyszłość, ale także szkolenia jazdy konnej.

Przygoda Karoliny z końmi zaczęła się w siódmym roku życia. Swoje umiejętności jeździeckie szkoliła w stadninie koni, w położonych 20 km od Pionek Kozienicach. - Konie to moja największa pasja. Studia oraz praca były i nadal są im podporządkowane - mówi Karolina.

Wszędzie konie

Skończyła Wydział Medycyny Weterynaryjnej w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie oraz hodowlę koni i jeździectwo na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu. Obecnie pracuje nad badaniami do pracy doktorskiej. Młoda naukowiec zajmuje się analizowaniem wpływu różnych substancji na organizm (głównie mięśnie) koni. Przedmiotem jej zainteresowania jest też tak kontrowersyjna dziś procedura embriotransferu. Ale wcale nie u ludzi, tylko u ukochanych zwierząt właśnie! Karolina Chodkowska kończy teraz kolejne studia specjalizacyjne z zakresu prawa weterynaryjnego i bezpieczeństwa żywności pochodzenia zwierzęcego. W trakcie rozmowy dopytywałem ją o to, jak znajduje czas na te wszystkie zajęcia. Zdaniem Karoliny liczą się pasja, dobre zorganizowanie, wsparcie bliskich i rodziny.

- Ponad dwa lata byłam związana z kliniką koni SGGW, teraz jestem urzędowym lekarzem weterynarii i współpracuję z jednym z największych producentów artykułów mlecznych - mówi.

Wielką radość sprawia Karolinie fotografowanie koni / Fot. Karolina Chodkowska -arch.pryw.Karolina łączy też swoje pasje z pracą dziennikarską. Nasza rozmowa w pewnym momencie zeszła na temat dziennikarstwa właśnie. Karolina pojmuje je w sposób bardzo mi bliski. Uważa, że dziennikarz to specjalista w jednej bądź kilku dziedzinach, osoba kompetentnie, rzetelnie i obiektywnie przedstawiająca społeczeństwu wiadomości z dziedziny, którą się zajmuje. Karolina chwali się jednym ze swoich ostatnich artykułów w "Świecie koni". Obszernie i fachowo, jako specjalista prezentuje w nim problem chorób układu hormonalnego koni. Z pewnością jest to tematyka, która zainteresuje głównie osoby zajmujące się lecznictwem tych zwierząt.

W Empiku Karolina pokazuje mi mnóstwo gazet poświęconych tematyce koni i problemów z nimi związanych. Przy półkach z nimi zatrzymują się tylko ci, którzy na co dzień zajmują się końmi bądź są ich posiadaczami. Tytuły, obok których większość czytelników przechodzi bez zainteresowania, są Karolinie dobrze znane. Szczegółowo przybliża mi problematykę w nich poruszaną. Przy okazji mówi o swojej dziennikarskiej pracy: - Piszę artykuły z zakresu weterynarii, hodowli koni. Często też przedstawiam sylwetki znanych koni. Ponadto od niedawna uczestniczę w tworzeniu gazety dla dzieci o tematyce jeździeckiej "W siodle". Karolina na łamach gazet udziela też porad z zakresu pielęgnacji koni czy sprzętu i akcesoriów dla nich.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.