Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

26282 miejsce

Karolina Korwin-Piotrowska: Lepszy fachowy dziennikarz niż znany tenisista. Czy Fibak musi komentować?

- Nie wiem, skąd wzięło się przeświadczenie, że były sportowiec będzie lepszym komentatorem niż dziennikarz, który "zęby na temacie zjadł" - mówi W24 Karolina Korwin-Piotrowska. Tymczasem do komentowania meczów tenisowych po cichu wrócił Wojciech Fibak. Jak gdyby nic się nie stało.

 / Fot. SławekWojciech Fibak jeszcze nie tak dawno był niepodważalną legendą tenisa, znawcą sztuki, bywalcem salonów. Wszystko zmieniło się miesiąc temu, kiedy "Wprost" opublikował artykuł przedstawiający Fibaka jako człowieka, który miał pomagać młodym, atrakcyjnym kobietom zarobić na kontaktach z zamożnymi mężczyznami.

Skandal z udziałem Fibaka nie gościł długo w polskich mediach. Niektóre z nich w ogóle nie komentowały tej sprawy, inne - jednoznacznie opowiedziały się po stronie Wojciecha Fibaka. Mimo że Fibak po rozmowie z redaktorem naczelnym "Wprost" Sylwestrem Latkowskim, przyznał się, że brał udział w umawianiu niektórych osób, tylko nieliczne media zajęły się tą sprawą. Większość uznała, że tenisista jest osobą prywatną i o jego życiu nie powinno się pisać, z oburzeniem komentowały działania autorki demaskatorskiego tekstu. Sam Fibak przestał udzielać się medialnie. Redakcje sportowe po cichu zrezygnowały z jego komentarzy.

Minął miesiąc i Fibak powrócił. Bynajmniej nie w kontekście głośnej afery, ale znowu jako komentator poczynań polskich tenisistów.

Karolina Korwin - Piotrowska, znana polska dziennikarka, jest zaskoczona: - Z radością zobaczyłam ostatnio, jakich mamy ciekawych, dobrze mówiących i przygotowanych dziennikarzy sportowych, mówiących o tenisie. Nie wiem, skąd wzięło się przeświadczenie, że były sportowiec będzie lepszym komentatorem niż dziennikarz, który "zęby na temacie zjadł". Fibak coś tam opowiadał, głównie banały, niemal zero konkretów, faktów, a tu nagle, po latach jego dominacji - wreszcie konkret, rzetelne informowanie ludzi, o co chodzi - mówi Korwin-Piotrowska Wiadomościom24.pl.

Dziennikarka zaznacza również, że komentowaniem tenisa powinny zajmować się fachowcy, a nie tylko osoby rozpoznawalne: - Są dziennikarze "Przeglądu Sportowego", jest słynny Karol Stoppa, są nazwiska, które super o tym mówią - zajmująco i językiem zrozumiałym dla wszystkich. Ja bym wolała, żeby wszystko poszło w tym kierunku. W kierunku fachowości, a nie tylko znanej twarzy, która, mimo osiągnięć, nie zawsze ma coś do powiedzenia. Bardzo dobrze, że znowu "odkopano" jako komentatorkę tenisistkę Magdalenę Grzybowską - mówi Karolina Korwin - Piotrowska.

Wywiady z Fibakiem przeprowadzili dziennikarze "Przeglądu Sportowego", "Faktu", działu sportowego "Wirtualnej Polski" i portalu "Onet.pl". Pod artykułem "Fibak dla WP: nie mogę uwierzyć w to, co się dzieje!" internauci nie pozostawiają na tenisiście "suchej nitki", mimo że artykuł nie dotyczy jego życia prywatnego.

Możemy przeczytać: "Przepraszam, ale nie zatruwajcie mnie panem Fibakiem. Chyba nie muszę tłumaczyć o co chodzi?" - pisze "kulturalny". "Jene" dodaje: "Jeśli dalej na WP będą informacje o tym zdegenerowanym człowieku jakim okazał się Fibak, proponuję internautom omijać WP i usunąć pocztę WP. On może pojawiać się i agitować na portalach erotycznych, a nie komentować zdrowych moralnie sportowców".

Michał Bugno, dziennikarz Wirtualnej Polski, podkreśla, że nie interesuje go skandal z udziałem Wojciecha Fibaka i dlatego na portalu WP pojawił się wywiad z tenisistą: "Od lat zajmuję się wyłącznie kwestiami sportowymi, dlatego wstrzymuje się od oceny zamieszania wokół osoby Wojciecha Fibaka. Kwestią niepodważalną jest to, że Wojciech Fibak jest ekspertem od tenisa" - można było przeczytać w poniedziałkowym Presserwisie.Bardzo prawdopodobne, że jesteśmy świadkami powrotu Fibaka jakby nigdy nic się nie stało.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

To, czy komentator jest byłym sportowcem czy dziennikarzem, nie ma znaczenia. Genialnym komentatorem może być zarówno były sportowiec i dziennikarz z wieloletnim stażem, to wszystko zależy od osobowości danego człowieka. A Fibak ma po prostu dobre kontakty, ja go wcale nie postrzegam jako wielki autorytet, znacznie lepszy jest Karol Stopa albo Lech Sidor...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jest umoczony,czy już jest czysty ?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dobrze, że Karolina Korwin - Piotrowska interweniuje. Spraw takich jest na pęczki!

Komentarz został ukrytyrozwiń

B. dobrym komentatorem jest Adam Romer. Nacz. Red. i wydawca miesięcznika "TenisKlub"

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.