Facebook Google+ Twitter

Karolinka będzie chodzić!

Wczoraj odbył się koncert charytatywny dla Karoliny Żebrak, która od urodzenia choruje na spastyczny niedowład kończyn dolnych. Dla Karoliny zagrały zepoły Helou!, LiteMotiv, a gwiazdą wieczoru był zespół Feel.

Karolina Żebrak / Fot. starostwo.bedzin.plKarolina Żebrak mieszka w Dąbrowie Górniczej. Jest trzyletnim dzieckiem które choruje od urodzenia na spastyczny niedowład kończyn dolnych. Cały czas jest poddawana rehabilitacji, która jak narazie nic nie daje. Do dzisiaj potrafi zrobić sama tylko kilka kroków, później potrzebuje pomocy.

Rodzina dowiedziała się że Karolina może zostać poddana operacji w Stanach Zjednoczonych w klinice St. Louis Children's Hospital. Koszty operacji są jednak wysokie, bo 50 tys dolarów (150 tys zł). Rodzina nie ma tyle pieniędzy, a więc zaczęła prosić o pomoc dobrych ludzi. Pracownicy Starostwa Będzińskiego wymyślili, że można zrobić koncert charytatywny dla Karoliny. Część pieniędzy zebrano podczas zbiorki, bardzo pomogły media, które nagłośniły sprawę.

Koncert charytatywny odbył się 28 stycznia w Teatrze Dzieci Zagłębia w Będzinie. Na koncercie wystąpiły za darmo zespoły: Duet Kaees i Dan, LiteMotiv, Helou!, a na koniec gwiazda wieczoru zespól Feel. Piotr Kupicha z zespołu Feel rozmawia z publicznością / Fot. Michał Kusiak

Bilety (cegiełki) na koncert rozeszły się w ciągu 2 dni. Sala była wypełniona co do ostatniego miejsca. Publiczność bardzo dobrze się bawiła, razem śpiewali z zespołem Feel najbardziej znane piosenki grupy.

Jak podają organizatorzy, udało się uzbierać 15 100 zl, a więc wystarczającą sumę pieniędzy potrzebną na zabieg. Karolinka z mama wyjeżdżają za 2 tygodnie do USA na operację.


Wybrane dla Ciebie:


Zobacz inne materiałyKomentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.