Facebook Google+ Twitter

„Karp 07” zagościł na antenie Trójki

Po raz kolejny dziennikarze Programu Trzeciego Polskiego Radia nagrali piosenkę z karpiem w roli głównej. Jest ona częścią akcji "Idą Święta".

Logo Programu Trzeciego Polskiego Radia / Fot. Radiowa TrójkaFormacja Przyjaciele Karpia nagrała utwór już na początku listopada, ale miał on swoją premierę dopiero dzisiaj w południe, oczywiście na antenie Radiowej Trójki.

Jest to już ósma edycja "Karpia". Pierwszy powstał w 2000 roku - słowa napisał wówczas Kuba Strzyczkowski, a muzykę skomponował Wojciech Kaleta. Tekst piosenki co roku jest inny, ale pozostaje ten sam refren: Krok po kroku, krok po kroczku, najpiękniejsze w całym roczku, idą święta, idą święta. Niezmienny jest także wyjątkowy klimat utworu.

Tegoroczny „Karp” jest wyjątkowy, między innymi dlatego, że zaśpiewała go rekordowa liczba dziennikarzy, których było aż 33. Po raz pierwszy nagrano do piosenki także teledysk. Co więcej, "Karp" promuje płytę pt. „Idą Święta”, która jest elementem akcji Trójki na rzecz dzieci z domów dziecka. Na płycie usłyszeć można również profesjonalnych artystów wspierających akcję: Barbarę Stępniak-Wilk, Grzegorza Turnaua, Grażynę Auguścik, Ewę Bem, Urszulę Dudziak, Malejo, zespół VooVoo, Trebunie Tutki, oraz Kanadyjczyka Matta Duska.

Słowa „Karpia '07” napisał Grzegorz Wasowski, a muzyka po raz kolejny jest dziełem Wojciecha Kalety. Nagrania trwały dwa dni, podczas których dziennikarze niewątpliwie ciężko pracowali, ale również rewelacyjnie się bawili. Ewentualnym brakiem talentu muzycznego nikt się nie przejmował, bo, jak mówią wykonawcy, nie on jest najważniejszy. Wszak tym większy urok „Karpia”, im większe braki u jego wykonawców. I rzeczywiście - po usłyszeniu „Karpia '07” - śmiało mogę powiedzieć, że ma on szanse stać się gwiazdkowym hitem.
Kuba Strzyczkowski / Fot. Radiowa Trójka
Osoby, którym spodobał się utwór, jeszcze dzisiaj w godzinach 17-19 mogą się spotkać z dziennikarzami podpisującymi płyty w Empikach w Warszawie, Poznaniu, Płocku i Krakowie. O 22. będzie można obejrzeć premierowy pokaz teledysku w programie „Szkło kontaktowe” w TVN 24.

W ramach akcji „Idą Święta”, w dniach 7, 14 i 21 grudnia, słuchacze Trójki będą mogli wylicytować przedmioty podarowane przez znane postacie świata kultury, muzyki i sportu. Jak co roku aukcje poprowadzi Kuba Strzyczkowski. Natomiast w tygodniu poprzedzającym Boże Narodzenie, prowadzona będzie sprzedaż choinek, z których zysk również zostanie przekazany domom dziecka.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 07.12.2007 18:35

plusik :):)

Komentarz został ukrytyrozwiń

+

Komentarz został ukrytyrozwiń

Co roku święta przychodzą dla mnie kiedy pojawiają się choinki, w sklepach coraz więcej mandarynek i Karp w Trójce :). Krok po kroczku...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.