Facebook Google+ Twitter

Karpiniuk rezygnuje z funkcji przewodniczącego komisji ds. nacisków

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-10-22 11:32

Sebastian Karpiniuk, przewodniczący komisji badającej domniemane naciski na organy władzy, rezygnuje z tej funkcji. Nie wyklucza, że będzie kandydatem PO do nowej komisji śledczej badającej aferę hazardową. Zapowiedział, że bez względu na okoliczności za kilka tygodni opuści komisję "naciskową".

Karpiniuk powiedział, że namawia byłego szefa komisji Andrzeja Czumę, żeby wrócił na to stanowisko. Poseł PO podkreślił, że docenia wkład Czumy w prace komisji i chętnie przekaże mu tekst raportu końcowego, nad którym pracuje.

Taki pomysł nie podoba się opozycji. Krzysztof Matyjaszczyk z Lewicy przypomniał, że Andrzej Czuma był ministrem sprawiedliwości i prokuratorem generalnym. Oznacza to, że nadzorował śledztwa badane przez komisję naciskową. Matyjaszczyk powiedział, że Czuma był stroną w sprawach, w które komisja będzie badać, a za jego rządów prokuratura wydawała postanowienia i stawiała zarzuty w sprawach badanych przez komisję. - Czym by się różniła sytuacja prokuratora Engelkinga, który sam we własnej sprawie organizował konferencję od sprawy ministra Czumy? - pytał poseł Lewicy.

Sebastian Karpiniuk odrzuca zarzuty opozycji. Według niego, przepisy nie uniemożliwiają Czumie powrotu do komisji naciskowej. Karpiniuk przypomniał, że komisja bada działania prokuratury, ale nie w okresie kiedy jej zwierzchnikiem był Andrzej Czuma.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.