Facebook Google+ Twitter

Karta miejska dla dzieci z rodzin wielodzietnych. Jak ją wyrobić?

Dzieci z rodzin wielodzietnych mają szansę na bezpłatne przejazdy po Warszawie. Sprawdź, co musisz zrobić, żeby Twoi podopieczni jeździli komunikacją miejską za darmo!

 / Fot. PAP/Andrzej GrygielRatusz obiecuje, że dzieci z rodzin wielodzietnych będą mogły wyrobić sobie kartę miejską, nie ponosząc żadnych opłat z tego tytułu - czytamy w serwisie "Życia Warszawy". Rodzinę wielodzietną, według ZTM, tworzy czworo lub więcej podopiecznych do 20. roku życia, uczących się i mieszkających na stałe w Warszawie.

Jak ubiegać się o bezpłatną kartę?
Aby ubiegać się o kartę, rodzic musi pobrać z urzędu dzielnicy zaświadczenie o zameldowaniu dziecka, a następnie udać się z tym dokumentem do punktu ZTM.

Tam pracownik ZTM poprosi o okazanie dowodu tożsamości osoby dorosłej. Ostatnim krokiem jest wyrobienie dziecku specjalnej, imiennej karty z zakodowanym uprawnieniem. Wniosek o jej wydanie mogą złożyć rodzice lub opiekunowie prawni. Uprawnienie obowiązuje do końca terminu ważności legitymacji szkolnej lub terminu zameldowania, nie dłużej jednak niż do czasu ukończenia przez dziecko 20. roku życia.

Składać wnioski o kartę imienną czy o przedłużenie uprawnienia można tylko w dwóch punktach w Warszawie: w Punkcie Obsługi Pasażerów przy ul. Żelaznej 61 oraz POP-ie przy stacji metra Młociny.

O ile sama karta jest bezpłatna, o tyle obecnie za wydanie świadectwa o zameldowaniu dziecka w stolicy trzeba zapłacić, a ceny wahają się w zależności od dzielnicy od 17 do 31 zł. Dlatego Zarząd Transportu Miejskiego wystąpił z prośbą do MSW, aby pracownicy ZTM mogli sprawdzać w bazie danych ewidencji ludności, czy dziecko jest zameldowane w Warszawie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.