Facebook Google+ Twitter

Karta Polaka uniemożliwia pracę w białoruskiej „mundurówce”

Drugiego października bieżącego roku białoruska Izba Reprezentantów, czyli niższa izba parlamentu białoruskiego, przyjęła istotne poprawki w ustawie dotyczącej służb mundurowych.

Od tego momentu podjęcie pracy w owych służbach nie będzie możliwe dla osób, które posiadają dokumenty uprawniające je do posiadania religijnych, politycznych lub narodowych przywilejów w innym państwie. Oznacza to - de facto - iż nie będzie mógł podjąć pracy w białoruskich służbach mundurowych ten, kto będzie miał jakiekolwiek udokumentowane powiązania z innym państwem, niż Białoruś.
Trudno nie zauważyć, iż poprawki do ustawy o służbach mundurowych dotkną bezpośrednio tych wszystkich obywateli Białorusi, którzy posiadają Kartę Polaka. Od tego momentu posiadanie owej Karty uniemożliwi im podjęcie pracy w jakiejkolwiek białoruskiej służbie mundurowej, jak również stanowczo ograniczy ich możliwości dostępu do etatów w białoruskim sektorze publicznym.
Źródłem tej wiadomości jest artykuł opublikowany na portalu Ośrodka Studiów Wschodnich (www.osw.waw.pl). Więcej informacji o tym zagadnieniu znajdziecie Państwo pod poniższym linkiem (tekst dostępny jest w języku rosyjskim):

http://www.naviny.by

Czy zmiany w ustawie o białoruskich służbach mundurowych pogorszą - już i tak nie najlepsze i bardzo napięte - stosunki polsko-białoruskie? Czy przyjmując te normy prawne, całkowicie sprzeczne z obyczajem prawnym Unii Europejskiej, Białoruś po raz kolejny wysyła komunikat, że definitywnie rezygnuje z ewentualnej integracji z Unią Europejską?

***

Nieopublikowane w serwisie Wiadomości24 teksty publicystyczne mojego autorstwa, znajdą Państwo na moim blogu, pod adresem http://www.zbigniew-stefanik.blog.pl/ oraz na portalu Salon24, na stronie http://www.zbigniewstefanik.salon24.pl/. Serdecznie zapraszam do ich lektury i merytorycznej dyskusji.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.