Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

24160 miejsce

Karta Seniora w Gminie Ogrodzieniec

Rozmawiam z Anną Pilarczyk-Sprychą prezesem Stowarzyszenia Lokalna Organizacja Społeczna w Ogrodzieńcu.

 / Fot. Anna
Co Panią skłoniło do założenia Stowarzyszenia i w jakim celu powstało ?
Mieszkam od urodzenia w Ogrodzieńcu, nie jest mi obojętny los mieszkańców, bardzo często pomagałam mieszkańcom w różnych, trudnych dla nich sytuacjach życiowych jak i prawnych, bo z wykształcenia jestem prawnikiem. Grupa znajomych stwierdziła, że czas abyśmy założyli stowarzyszenie i poprosili mnie aby została jego liderem.
Ucieszyło mnie bardzo, że ludziom zależy na tym, abym pomagała i zmotywowało do założenia stowarzyszenia LOS – dla mieszkańców Gminy, którzy potrzebują wsparcia.
Los pomaga osobom niepełnosprawnym, organizuje szkolenia, konferencje, uświadamia społeczność lokalną z zakresu ekologii, wolontariatu, jest otwarty dla dzieci. , itp. Mamy w swojej strukturze sekcję Caritas i pomagamy wraz z Caritasem najbiedniejszym mieszkańcom naszej Gminy.
Nad czym obecnie LOS pracuje?
Stowarzyszenie prężnie działa i w chwili obecnej kończymy projekt KARTA SENIORA, skierowany do osób powyżej 60 roku życia. Zaprosiliśmy do współpracy przedsiębiorców z Gminy Ogrodzieniec i powiatu zawierciańskiego , dzięki wspólnej pracy powstał system rabatowy dla seniorów, którzy skorzystają z tańszych usług fryzjerskich, szeregu zakupów, usług rekreacyjnych i gastronomicznych i wielu innych atrakcji.
W ramach akcji społecznościowej nakręciliśmy teledysk also happy Ogrodzieniec, będzie to naprawdę super promocja szczęśliwych mieszkańców Ogrodzieńca, ale o tym , w późniejszym czasie, jak już będzie gotowy teledysk.
Jesteśmy też inicjatorem Pikniku Organizacji Pozarządowych , dzięki któremu chcemy pokazać mieszkańcom osiągnięcia organizacji na terenie Ogrodzieńca, jak i zachęcić ich do czynnego działania i wspierania tych organizacji.
Los również pracuje nad ważnym wydarzeniem Międzynarodowe Forum Gospodarcze na Jurze, gdzie jest głównym organizatorem. Będzie to pierwsze takie wydarzenie w historii Ogrodzieńca, zapoznamy przedsiębiorców z aktualnymi dotacjami, zapoznamy z trendami w biznesie turystycznym, pokażemy tereny inwestycyjne potencjalnym inwestorom, jak i wskażemy potencjał intelektualny pracowników , jak go rozwijać i wykorzystywać dla rozwoju przedsiębiorczości.
Czego Pani życzyć w przedsięwzięciach?
Siły, wytrwałości w dążeniu do osiągnięcia zamierzonych działań i oczywiście zadowolenia mieszkańców z naszego działania. Bo to najważniejsze.

Dziękuję za rozmowę i życzę wielu sukcesów.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.