Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

15589 miejsce

Karta SOS na stacjach Shell

Od 25 lutego 2013 r na 21 wybranych stacjach paliwowych SHELL w Warszawie i okolicach oraz w Lublinie będą bezpłatnie rozdawane kierowcom Karty SOS - wydane w formacie Z-CARD i sponsorowane przez Fundację Pomocy Chorym i Dzieciom KUBUŚ

Fotografia Karty SOS złożonej i rozłożonej / Fot. Andrzej JamrózW ramach programu edukacyjnego "W drodze na ratunek", mającego na celu podniesienie poziomu bezpieczeństwa na polskich drogach i ograniczenie liczby śmiertelnych ofiar wypadków komunikacyjnych, organizatorzy edukują użytkowników dróg na temat zasad udzielania pierwszej pomocy i zachowania na miejscu wypadku. Uczestnicy programu otrzymują specjalną Kartę SOS. Wyprodukowana w formacie Z-CARD i nie większa od karty kredytowej, jest w stanie pomieścić wiele niezbędnych informacji. Z jednej strony zawiera skrót wiadomości z ratownictwa drogowego i procedur postępowania na miejscu wypadku. Może więc pełnić rolę ściągawki, przydatnej w dramatycznych okolicznościach.
Od 25 lutego 2013 r na 21 wybranych stacjach paliwowych SHELL w Warszawie i okolicach oraz w Lublinie będą bezpłatnie rozdawane kierowcom Karty SOS. Nakład Karty SOS to 10 000 egz., zatem znaczna ilość kierowców wejdzie wreszcie w posiadanie materiału edukacyjnego podnoszącego społeczną świadomość zasad udzielania pierwszej pomocy i zachowania na miejscu wypadku komunikacyjnego.
Sponsorem tego wydania Kart SOS jest poraz kolejny Fundacja Pomocy Chorym i Dzieciom KUBUŚ.
Karta SOS została przygotowana w eleganckim, poręcznym i wygodnym formacie Z-CARD, przede wszystkim z uwagi na jego walory użytkowe, estetyczne i ogromną popularność jaką osiągnął w Europie Zachodniej.
Z-CARD jest światowym producentem materiałów informacyjnych znanych także pod nazwą Pocket Media. Wykonuje je w różnych formatach najbardziej popularny jest wymiar karty kredytowej i tylko w Europie sprzedano go już w łącznym nakładzie ponad 2 miliardów egzemplarzy.
Agencja ROTOMedia jest wyłącznym przedstawicielem Z-CARD Ltd w Polsce a zarazem współorganizatorem Programu W drodze na ratunek pod Patronatem Polskiej Rady Resuscytacji i Krajowej Rady Bezpieczeństwa Drogowego.
Firma SHELL Polska jest Partnerem Programu W drodze na ratunek zapewniającym bezpłatną dystrybucję Kart SOS w sieci swoich stacji paliwowych.
Fundacja Pomocy Chorym i Dzieciom KUBUŚ powstała w lutym 2009 roku, aby pomagać chorym i dzieciom
czyli dwóm szczególnie bezradnym grupom społecznym.
Celem Fundacji jest niesienie pomocy szczególnie potrzebującym tj. chorym, niepełnosprawnym, dzieciom z ubogich rodzin, wykluczonym, bezrobotnym oraz wszystkim znajdującym się w trudnej sytuacji, a także prowadzenie i promowanie wszechstronnej działalności w zakresie ochrony zdrowia oraz prowadzenia i wspierania inicjatyw o charakterze zdrowotnym, edukacyjnym i charytatywnym.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Kierowcy powinni zdawać egzamin co pięć lat w tym z ratownictwa.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.