Facebook Google+ Twitter

Kartę miejską kupisz wreszcie w internecie

  • Źródło: Polska
  • Data dodania: 2010-02-08 08:20

Bilety 30- i 90-dniowe już niedługo będzie można kupić przez internet. Rzecznik Zarządu Transportu Miejskiego Igor Krajnow zdradził, że po sukcesie biletów kupowanych przez komórkę ZTM pracuje nad kolejnymi formami płacenia za przejazd. Bilety długookresowe będzie można kupić w internecie najwcześniej za kilka tygodni, najpóźniej - w ciągu kilku miesięcy.

 / Fot. Jacek Turczyk PAPWarszawiacy coraz częściej kupują bilety przez telefon komórkowy. Warszawski ZTM wprowadził usługę w grudniu 2008 r. Wówczas liczba kupionych w ten sposób biletów przekroczyła zaledwie 4,6 tys, miesiąc później było ich dwa razy więcej. Obecnie to 17 tys. e- biletów kupionych w styczniu tego roku.

Początkowo możliwość opłacenia w ten sposób przejazdu mieli tylko użytkownicy sieci Plus i Play, dziś e-bilet może kupić każdy. W autobusach i tramwajach znajdziemy kod, który należy wybrać, by kupić potrzebny nam bilet. - Początkowo pasażerowie mogli kupić bilety czasowe: 20-, 40-, 60- i 90-minutowe, dziś poszerzyliśmy naszą ofertę o bilety krótkookresowe: dobowe, trzydniowe, siedmiodniowe - mówi Andrzej Skwarek z zespołu prasowego warszawskiego ZTM.

Pasażerowie mogą korzystać z konta w banku Citi Handlowy lub systemie mPay - należy zadzwonić pod bezpłatny numer podany na ulotce umieszczonej w tramwaju czy autobusie i zarejestrować konto w systemie mPay.

Dużym udogodnieniem dla pasażerów dojeżdżających z podwarszawskich miejscowości Kolejami Mazowieckimi i Warszawską Koleją Dojazdową jest możliwość wykupienia biletu dobowego lub innego biletu długookresowego właśnie przez komórkę.

Czytaj więcej na polskatimes.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Przeczytałem z zainteresowaniem.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.