Facebook Google+ Twitter

Kartka dobrych życzeń płynie po polskiej krainie

  • Ewa Bo
  • Data dodania: 2010-01-15 10:06

Kilka dni temu dotarły do mnie wieści z innego krańca Polski, że powinnam zacząć zaglądać do skrzynki pocztowej. Cóż tam może być? Może jakiś list?

Czas jednak mijał, ja czekałam, czekałam i nieco się już zaczęłam martwić, mimo że w skrzynce codziennie jakąś korespondencję znajdowałam. Tylko, że to jedynie rachunki były. A listu ani widu, ani słychu.
Kartka dobrych życzeń W24 wraz z załącznikami. / Fot. Ewa Krzysiak
Aż wreszcie jest! Dotarł! Hip, hip hura! Bardzo się z niego ucieszyłam i z tego, że w Pocztę Polską nie zwątpiłam. Zerkam jaki nadawca - Jola Paczkowska. Otwieram, a tam oprócz kartki dobrych życzeń W24 i wesołej kartki z sympatycznymi zwierzaczkami (czyżby podobiznami autorów?:) ) znalazłam coś pięknego, oryginalnego i osobistego. Coś o czym nawet nie marzyłam. Dostałam Gwiazdkę z Nieba, a mój syn Piotruś - Anioła Stróża. Dziękuję! Choć słowa nie są w stanie oddać tego, co wówczas czułam.

W kopercie znajdował się też interesujący prospekt. Wzięłam go w dłonie i wyruszyłam w rejs po rzece Odrze. Wędrówkę rozpoczęłam w Głogowie, a później odwiedziłam Bytom, Siedlisko i na dłużej zatrzymałam się w Nowej Soli. Tu było co zwiedzać. Ale wszystko co dobre szybko się kończy. Więc wyruszyłam w dalszą drogę przez Stany i Bobrowniki, Krosno i wycieczkę brzegiem Odry zakończyłam w Słubicach. A potem... przejściem granicznym i na zachód. Oj, nie! Za bardzo się zapędziłam.

Czas wracać do stolicy. Tu także jest co podziwiać. Więc pozwalam sobie niniejszym zaprosić
każdego, kto jeszcze tu nie był i tego, kto zna już to miasto. Bowiem i Warszawa może urzec swoim pięknem, choćby takie miejsca jak Wilanów czy Starówka. Aby ułatwić wędrówkę, załączam do listu mapkę stolicy. Może też któregoś dnia powiecie, tak jak ja, że Łazienki, Wisła i Praga, to moja kochana Warszawa! I zaczniecie o niej śnić.Kartka dobrych życzeń trochę u mnie zabawiła. Nacieszyła oczy, serce i miłym gościem była. Ale i ona musi ruszać w dalszą drogę. Jeszcze tylko coś tam wpiszę. Złotą myśl. Hmm, to będzie taki mały przepis na sukces. Dla każdego. Lecz jego skład poznacie z relacji osoby, do której ta kartka dotrze.
Uśmiechnij się! :) / Fot. Ewa Krzysiak
Dziś idę na pocztę i wrzucam list do skrzynki. Wydaje mi się, że troszkę przytył. Chociaż nie! Mam lepszy pomysł...tak będzie szybciej - idę nad Wisłę ( mam do niej bardzo blisko) i wrzucam list, aby popłynął dalej. Wiem, że nie będzie szedł pod prąd, a złota rybka skieruje go we właściwą stronę.

A gdzie dopłynie? Wkrótce zobaczymy.

Płynie Wisła, płynie
Po polskiej krainie...


Zobacz również: http://www.wiadomosci24.pl/blog/kartka_dobrych_zyczen_w24_okrazy_swiat_119498.html

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (18):

Sortuj komentarze:

Akurat nie czekałem na kartkę która mnie mało zajmuje tylko obserwując jej wędrówkę to jakimś dziwnym trafem trafia do ludzi którzy się dobrze znają teraz na pewno znajdzie sie w Krakowie ale do Suwałk lub Supraśla nie trafi .potem będzie we Wrocławiu i Poznaniu. I niech nikt mi tu nie zarzuca jakiejś zawiści lub podobnych bzdur.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ale dojdzie! Przeciez to ma być kartka DOBRYCH życzeń a nie kartka pretensji. Poproszę o trochę luzu:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ja to doskonale rozumiem. Do mnie teraz w styczniu list z Zielonej Góry szedł 7 dni a to raptem sześćdziesiąt parę kilonetrów. Licząc średnio 5 dni na kartkę to w ciągu roku będzie raptem u 60 osób.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ale przecież nie było sztywnego grafiku, to nie pismo urzędowe ze ma isc do tej a nie innej osoby, bo gdyby tak było to po wyjściu z Redakcji powinna najpierw okrążyc wszystkie osoby w Warszawie a potem ruszyć dalej.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ja Wiesława rozumiem... Kartka była w Jaworznie - żeby szybciej wszystkich obiegła napewno czekał na kartkę, mogła do niego trafić bezpośrednio od pierwszegoo adresata.Bo tylko w ten sposób dotrze do wielu.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Wiesławie, tłumaczę się. :) Kiedy Marek pisał tekst - link , ja już wiedziałam, że kartka wędruje do mnie (podałam adres).
Musiałam szybko zdecydować, komu ją przekazać.
Wybrałam Ewę, która pierwsza pod tekstem Marka powitała pomysł z entuzjazmem.
Życzę miłego dnia. :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Płyń kartko płyń. Niech jak najszybciej dotrze do wielu, którzy czekają.

Komentarz został ukrytyrozwiń

A o co konkretnie panu chodzi panie Wiesławie?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Kartka dobrych życzeń i klub wzajemnej adoracji

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękuję Adamie za uwagę, ale pozwól, ze zostanie tak jak jest. Tak być musi. A wątpliwości nie mam - kocham Warszawę!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.