Facebook Google+ Twitter

Karty z serii GeForce 8800 dostępne już w Polsce

Najnowsza generacja kart graficznych nVidii trafiła w końcu do Polski. Jednak mało kto będzie mógł sobie pozwolić na jej zakup ze względu na wysoką cenę, która w dodatku nie jest rekompensowana nowościami wprowadzonymi w układzie G80.

Swoją oficjalna premierę w Polsce karta miała 12 listopada. Dostępna jest w dwóch wersjach - GTX i GTS. Różnią się między sobą ilością pamięci RAM zamontowanej na karcie (GTX - 768MB, GTS - 640MB), częstotliwością taktowania oraz liczbą potoków cieniowania i renderowania. Karty zostały poddane testom w laboratorium benchmark.pl - uzyskały zniewalające wyniki, deklasujące dotychczasowego króla - kartę Raddeon X1950XTX, dziecko kanadyjskiego duetu AMD-ATI.

Spośród najważniejszych nowinek należy wymienić obsługę DirectX 10, która jest wskazana do korzystania z nadchodzącego systemu Microsoftu - Windows Vista i Shader Model 4.0 zapewniający maksymalnie realistyczne efekty w grach 3D. Ponadto karta została wyposażona w wyjścia: DVI, HDTV odsługujące HDMI (przyszłościowy interfejs AV, uniemożliwiający sprzętowe kopiowanie chronionych utworów audio-wideo, standard odtwarzania mediów w systemie Windows Vista) oraz zwykłe wyjście wideo. Karty nie obsługują już standardu AGP, przeznaczone są jedynie pod szyny PCI Express.

Nowinki swoją drogą, cena - swoją drogą; przeciętnego polskiego użytkownika nie będzie stać na kartę, która kosztuje (w najtańszej wersji GTS) 2099 złotych, w najdroższej - 2929. Miejmy nadzieję, że do premiery najnowszego układu graficznego ATI - R600 - karty wyraźnie potanieją, aby stały się dostępne dla "przeciętnych zjadaczy komputerowego chleba".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.