Facebook Google+ Twitter

Kary dla Polkomtela i Internetq Poland

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów nałożył prawie 2 miliony kary na firmę Polkomtel – operatora sieci Plus GSM. Prezes UOKiK zakwestionował hasło reklamowe "29 groszy za minutę do wszystkich".

Postępowanie przeciwko firmie Polkomtel zostało wszczęte w grudniu 2010 roku w związku z zawiadomieniem Małgorzaty Krasnodębskiej - Tomkiel - prezes UOKiK - czytamy na stronie uokik.gov.pl. Oferta Rarka w MixPlusie wzbudziła wątpliwości co do pełności prezentowanych informacji. Jak ustalił UOKiK, cena 29 groszy za minutę do wszystkich obowiązywała jedynie po spełnieniu określonych warunków, o których nie wspominano w reklamach.

Tym samym według opinii Urzędu konsument nie miał otrzymał pełnej
informacji o ofercie Plus GSM. W związku z tym nałożona została kara na Polkomtela w wysokości 1.86 miliona złotych.

Kara dla Internetq Poland


O wiele mniejszą karę nałożono na spółkę Internetq Poland, która według Urzędu stosowała nieuczciwe praktyki rynkowe, wysyłając SMS-y zachęcające do udziału w loterii BMW od Orange. Druga edycja.

Smsy, które otrzymywali abonenci sieci Orange, informowały o wygraniu samochodu, a warunkiem przyznania nagrody miało być odesłanie wiadomości zwrotnej. Jednak odesłanie SMS-a gwarantowało tylko udział w losowaniu. Prezes UOKiK stwierdziła, że spółka Internetq Poland naruszyła zbiorowe interesy konsumentów i nałożyła na nią karę w wysokości ponad 338 tys. zł.

Obie decyzje nie są prawomocne, firmy mogą odwołać się od niej do sądu. Warto wspomnieć, że konsumenci na stronach Urzędu Komunikacji Elektronicznej oraz Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, mogą uzyskać informacje dotyczące cen smsów, a także znaleźć adresy i telefony do najbliższych rzeczników praw konsumentów.

Do Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.