Kary przesądziły o wyniku meczu. Ciarko KH Sanok - GKS Tychy 6:3

• Autor usunął profil

• Data dodania: 2010-10-09 19:57

Klub z Sanoka po raz pierwszy w tym sezonie zagrał na miarę oczekiwań. We wczorajszym meczu pokonał 6:3 jednego z głównych kandydatów do objęcia tytułu mistrza Polski. O losach meczu zadecydowały sędziowskie kary.

Pierwszy gol padł już w 3. minucie. Krążek z niebieskiej linii uderzył hokeista Sanoka Martin Ivicica, a stojący przy bramce Sobeckiego, Michał Radwański wykończył akcję dokładając kija. GKS zrewanżował się w 9. minucie, gdy Michał Woźnica prostym strzałem trafił do pustej bramki wykorzystując błąd Michała Plaskiewicza, który źle trafił w krążek po wyjechaniu za bramkę. Już 2 minuty później Tyszanie wykorzystali pomyślnie okazję do zdobycia prowadzenia. Podczas gry w podwójnej przewadze Łukasz Sokół skierował krążek ponad łapkę bramkarza z Sanoka. 15. minuta to wyrównanie gospodarzy, zdobywcą bramki okazał się Krzysztof Zapała. Ostatnie minuty tercji to walka na całego o panowanie na tafli lodowiska.

W drugiej tercji, jako pierwsi przewagę punktową zdobyli hokeiści z Sanoka. 26. minuta to nieustanny atak na bramkę Sobeckiego. Ivicic trafił w słupek, a potem nastąpiła dobitka Vozdeckyego, która okazała się chybiona. Kanonada gospodarzy została uwieńczona w 30. minucie 2 golami, które padły w odstępie czternastu sekund gry. Pierwszego gola zdobył Ivicic, po potężnym strzale z niebieskiej linii.

Tyszanie nie mogąc się pozbierać, stracili gola w zamieszaniu pod bramką. Do skandalicznego zachowania posunął się Łukasz Sokół, który najpierw sfaulował Martina Vozdeckyego - gdy ten leżał na tafli zaczął go okładać kijem trzymanym oburącz. Z pomocą zawodnikowi z Sanoka przyszli Michał Radwański i Krzysztof Zapała, którzy starli się Sokołem i Bagińskim.

Zamieszanie podbramkowe trwało kilkanaście sekund, a sędzia Jacek Rokicki sam się pomieszał, wydając co chwile niezrozumiałe decyzje. 34. minuta należała do Martina Vozdeckyego, który poirytowany awanturą ruszył na bramkę, mijając po drodze tyskiego obrońcę. Jego pierwszy strzał został obroniony przez Sobeckiego, lecz przy dobitce bramkarz był bez szans. GKS odpowiedział bramką aktywnego Romana Simicka. Ze stoickim spokojem umieścił krążek w bramce, po wcześniejszym strzale Łukasza Mejki. GKS w końcówce tercji grał w podwójnej przewadze, ale dobra gra w obronie nie pozwoliła rywalom na wiele. W tej części hokeiści z Sanoka oddali aż 21 strzałów na bramkę Sobeckiego, goście odpowiedzieli 12.

Trzecia tercja to seria ataków na bramkę Plaskiewicza, skutecznie przez niego bronionych. Sanoczanie nie pozostali dłużni, ale dzięki dobrej grze Sobeckiego, nie zwiększyła się przewaga bramkowa. W 50. minucie spotkania mieli okazję do zdobycia kontaktowego gola, lecz po strzale Bagińskiego krążek jedynie odbił się od słupka. Mimo, że goście walczyli dzielnie do końca o kontaktowego gola, to właśnie Sanoczanie postawili kropkę nad "i''. Radwański dokładnym podaniem włączył Milana, a ten już będąc w sytuacji sam na sam przeciągnął Sobeckiego po lodzie i strzelił celnie z ostrego kąta. Sędzia nałożył w sumie 77 minut kar.

KH Ciarko Sanok - GKS Tychy 6:3 (2:2, 3:1, 1:0)
1:0 Radwański - Ivicic - Kubat (2:42) 5/4
1:1 Woźnica - Bagiński (9:21)
1:2 Sokół - Bagiński (11:10) 5/3
2:2 Zapała - Słowakiewicz (14:52)
3:2 Ivicic - Vozdecky (29:14)
4:2 Gruszka - Dziubiński - Malasiński (29:28)
5:2 Vozdecky - Słowakiewicz (34:00)