Facebook Google+ Twitter

Kary za pacyfikację Majdanu?

Wiktor Pszonka, prokurator generalny Ukrainy, będzie się tłumaczyć w parlamencie za brutalną pacyfikację Majdanu. Opozycja nie godzi się na amnestię dla funkcjonariuszy oddziałów specjalnych Berkut.

Pacyfikacja Majdanu. / Fot. svoboda.org - materiał kresy.plUkraińska opozycja oczekuje wyjaśnień w sprawie brutalnej pacyfikacji Majdanu przez oddziały specjalne. Prokurator generalny Ukrainy Wiktor Pszonka wystąpi w parlamencie w Kijowie i udzieli deputowanym informacji o postępach w śledztwie w sprawie zajść na Majdanie w dniu 30 listopada.


Przypomnijmy, że 20 listopada podczas pacyfikacji zgromadzenia na kijowskim Majdanie funkcjonariusze oddziałów specjalnych Berkut bili i kopali leżących demonstrantów. Deputowani chcą wiedzieć, kto wydał rozkaz rozbicia manifestacji i domagają się ukarania odpowiedzialnego. Od wczoraj amnestia objęła manifestantów i uczestników zamieszek.

Opozycja nie zgodziła się, by amnestia objęła również milicjantów i domaga się ukarania winnych. Jak podaje serwis kresy.pl Arsenij Jaceniuk, jeden z liderów opozycji miał powiedzieć: prędzej opozycjoniści zginą w więzieniu, niż Berkut zostanie zwolniony z odpowiedzialności.


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.