Facebook Google+ Twitter

Kąsanie PJN czyli jak zniszczyć nowy byt polityczny

Od sobotniego kongresu PJN w środkach kreowania rzeczywistości trwa wyścig we wróżeniu z fusów.

Nie można już zajrzeć na jakikolwiek portal internetowy, wysłuchać audycji czy obejrzeć programu publicystycznego, by nie słyszeć prognoz na temat kto z klubu PJN i kiedy odejdzie. To już jest niesmaczne.

Czytam artykuł na WP, że Kowal będzie grabarzem tej formacji. To jakieś złowieszcze krakanie i życzeniowość. Jeszcze na 10 minut przed konferencją Pawła Poncyliusza na temat objęcia przez niego funkcji szefa klubu PJN czytałem, że będzie platformerską jedynką w Lublinie. I kolejna przepowiednia się nie sprawdziła.

Takie krakanie podyktowane jest lękiem, że nie sprawdzą się przepowiednie "autorytetów" i trzeba będzie ludzi przeprosić. Druga obawa płynie stąd, że ta nowa formacja nie poddała się, bo tak sobie życzyli tego ludzie, którzy uzurpują sobie prawo myślenia za nas. Zobaczono również, że ta partia ma realnych działaczy przekonanych do tego, by budować coś sensownego i chcących rozbić ten polski beton polityczny.

Te jojczenia skończą się z chwilą, gdy ci fachowcy przekonają się, że PJN nie znika i trzeba jakoś ustosunkować się do sytuacji realnej, a nie kreowanej w drink barze w siedzibie TVN czy innej medialnej tuby.

Gdyby przyjąć filozofię gwiazdorów telewizyjnych można im oddać władzę nad wszystkim. Po co powiedzmy rozgrywki ligowe w piłkę nożną? Przecież co roku eksperci mówią to samo. Trzy drużyny będą grały w europejskich pucharach i one zajmą trzy pierwsze miejsca. To Wisła, Legia i Lech. Problem w tym, że w tym roku sielankę zburzył Śląsk Wrocław, a w poprzednim roku Ruch Chorzów.

Wniosek jest dość prosty. Nie dajcie się nabrać na te zabiegi bełtania w głowach. Będą tak długo wam sączyć w uszy głupoty, aż wywołają u was wrażenie zmarnowanego głosu. Nie poddawajcie się tym zabiegom, tak jak nie robią tego kibice, którzy chodzą na mecze swych drużyn mimo, że kolejność ustalana jest w studiach telewizyjnych jeszcze przed pierwszym gwizdkiem.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.