Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

8085 miejsce

Kashmirowy głos Kasi Pietras - wywiad z zespołem Kashmir

Zespół Kashmir kojarzony jest głównie z wokalistką, Kasią Pietras. Nie da się ukryć, że muzycy są porównywani z zespołem Bajm. Co na to sami zainteresowani? Na te i inne pytania odpowiedzi udzieliła Kasia Pietras.

 / Fot. Oficjalna strona zespołu KashmirZespół Kashmir kojarzony jest głównie z wokalistką, Kasią Pietras, ale grają w nim jeszcze: Kamil Wyziński, Marcin Kwaśny, Tomek Momot, Bartek Mielczarek. Muzycy prezentują prawdziwe rockowe brzmienie. Nie da się ukryć, że są porównywani z zespołem Bajm, choćby ze względu na pokrewieństwo wokalistek. Co na to sami zainteresowani? Wywiadu udzieliła Kasia Pietras. [wywiad autoryzowany – udzielony specjalnie dla Wiadomości24.pl]

Miło, że znalazłaś chwilę, by porozmawiać. Skąd pomysł na nazwę zespołu? Czemu Kashmir?
- Nazwa zespołu ma dwie wersje powstania. I obie są prawdziwe. Po pierwsze, kiedyś mój znajomy określił w ten sposób mój głos; druga wersja natomiast, ma pewien związek z utworem pt. „Kashmir” Led Zeppelin...

Zastanawiający jest związek z Led Zeppelin. Kasiu, na scenie najbardziej widoczną osobą jesteś Ty. W zespole jest czterech kolegów, kto jest frontmanem?
- W zespole frontmanem zwykle jest wokalista, czyli w tym wypadku ja! Na koncertach jednak każdy może zagrać swoją solówkę!

Zapewne często jesteś porównywana do mamy, a Kashmir do Bajmu? Można dopatrzeć się nieco podobieństwa, nie sądzisz?
- Jak się okazuje, każdy widzi podobieństwa i różnice gdzie indziej. Ja nie specjalnie się nad tym zastanawiam, tym bardziej zespół. Zostawiamy ten temat dziennikarzom

Na rynku muzycznym pojawiliście się w 2004 r. Od tamtej pory pracujecie nad płytą? Jaka to będzie muzyka? Kto jest jej autorem?
- W tej chwili pracujemy nad resztą materiału na płytę, do studia wchodzimy po wakacjach. A nasza muzyka kieruje się w stronę nowoczesnych brzmień rockowych. Coś ciekawszego niż stary, ciężki rock, ale nie łagodniejszego. Płytę planujemy na listopad. Teksty piszę ja, a muzykę - bardzo różnie. W kapeli zajmuję się tym przede wszystkim Kamil Wyziński - gitarzysta.

Czy teksty, które piszesz, piszesz pod wpływem ważnych dla ciebie wydarzeń?
- Inspiracją może być praktycznie każda sytuacja, każde wydarzenie, które się dzieje w moim życiu. Temat zwykle podpowiada mi nastrój piosenki, do której mam napisać tekst. Obserwuję też moich znajomych. A piszę zwykle o miłości, troszkę romantyczna jestem – to fakt.

Czy zespół Kashmir lubi koncertować?
- Uwielbiamy! To wielka frajda, jednocześnie wyzwanie dla każdego muzyka. W takich okolicznościach - jak koncert - sprawdza się nie tylko swoje umiejętności, ale także muzykę, jej energię i przekaz.

Kiedy i gdzie będzie można Was zobaczyć i usłyszeć?
- Wszystkiego można się dowiedzieć na naszej stronie www.kashmir.pl - przyznam jednak, że teraz skupiliśmy się na płycie. Koncertować zaczniemy we wrześniu.

Życzę zatem powodzenia i do zobaczenia na koncertach. Dziękuję za wywiad.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Plus oczywiscie za pomysl wywiadu i dla wokalistki ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.