Facebook Google+ Twitter

Kasia Kowalska wystąpi w toruńskim klubie "Od Nowa"

15 grudnia w toruńskim klubie "Od Nowa" odbędzie się trzygodzinny koncert „ku pamięci Grzegorza Ciechowskiego". Jedną z gwiazd będzie Kasia Kowalska.

Kasia Kowalska, Opole 2011 / Fot. Print ScreenGrzegorz Ciechowski, Obywatel G.C, Grzegorz z Ciechowa.
Muzyk, poeta, kompozytor, pianista, flecista, felietonista. Urodził się w Tczewie. Po maturze wybrał studia polonistyczne na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. W 1979 roku dołączył do zespołu Res Publica, który rok później przekształcił się w Republikę, a Grzegorz, w wyniku zmian personalnych, przejął pozycję lidera. Republika od samego początku istnienia, związana była właśnie z najprężniej w tym czasie działającym w Polsce Klubem Studenckim "Od Nowa", tam odbywała próby, tam koncertowała.

W późniejszych latach zespół kilkakrotnie rozpadał się i wznawiał działalność. Po przedwczesnej śmierci (22 grudnia 2001 r.) Grzegorza Ciechowskiego, grupa definitywnie zakończyła swą działalność, ale pamięć o muzyku na zawsze pozostała żywa. Co roku, w sobotę poprzedzającą rocznicę śmierci Ciechowskiego, w toruńskim klubie "Od Nowa", odbywa się koncert poświęcony jego pamięci. Impreza, choć nazwiska muzyków owiane są tajemnicą, od lat przyciąga tłumy miłośników twórczości Ciechowskiego.

Tegoroczny koncert, który odbędzie się w sobotę 15 grudnia, potrwa trzy godziny, a jedyną gwiazdą, której nazwiska nie udało się organizatorom utrzymać w tajemnicy jest, jak podaje serwis dziennik.pl Kasia Kowalska.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.