Facebook Google+ Twitter

Kasia Pawłowska ma złoty medal. Obroniła swój tytuł w scratchu

Podczas, gdy Justynę Kowalczyk prześladuje w tym roku pech, a dodatkowo nie ma, być może szczęścia, w zdobywaniu złotych medali, w piekielnie trudnej walce biegowej na nartach, inna Polka - Katarzyna Pawłowska, wywalczyła złoty medal.

 / Fot. Wikipedia, Autor: Andy 93Katarzyna Pawłowska, obroniła wczoraj na torze kolarskim w Mińsku na Białorusi, tytuł mistrzyni świata w wyścigu scratch. Po świetnym pościgu i pokonaniu 40 rund (10 km), zdołała wyprzedzić w końcowym etapie rywalizacji na torze - Meksykankę, Sofię Arreolę, zdobywając tym samym złoty medal. Obroniła jednocześnie tytuł mistrzyni świata w scratchu.

Wczorajsze złoto w kolarstwie to – według statystyk sportowych - szesnasty medal w historii startów w mistrzostwach świata, polskich kolarzy torowych i piąty złoty, a w konkurencji kobiecej drugi. Pierwszy w historii kobiecej konkurencji, wywalczyła również Katarzyna Pawłowska w scratchu, w 2012 roku, w Melbourne (Australia).

Dyrektor sportowy PZKol., Andrzej Piątek, powiedział, że Pawłowska pojechała cały wyścig w Mińsku na Białorusi, pokazowo i cały czas kontrolowała go, począwszy od startu aż do mety - czytamy w Pawłowska obroniła tytuł. Nie dała szansy przeciwniczkom, nawet jednego takiego momentu nie było, żeby była zagrożona - podkreślił dyrektor Piątek.

Katarzyna Pawłowska, na 12 rund przed finiszem, ruszyła ostro w pościg za mocno atakującą Irlandką, Caroline Ryan. Widząc co się dzieje, po jakimś czasie dołączyła do nich, Sofia Arreola. Źle obliczyła swoje siły Caroline Ryan i zmęczona – pękła jak przysłowiowa bańka mydlana, i z braku sił dała się doścignąć przez peleton, a rozpędzona jak rakieta pedałowa "machina" naszej Kasi, nie pozwoliła Meksykance odeprzeć ataku Polki, w trzech końcowych rundach. Katarzyna Pawłowska wyprzedziła Meksykankę aż o kilkanaście metrów.

W końcowej klasyfikacji, Włoszka Giorgia Bronzini - dwukrotna mistrzyni świata w rywalizacji na szosie, została sklasyfikowana na 11. pozycji.

"Zdobyć mistrzostwo świata jest wielką sztuką, ale obronić tytuł, i to w takim stylu, to coś nieprawdopodobnego. Podchodzą do nas inne zawodniczki i trenerzy, składają gratulacje. Kasia była dziś absolutnie numerem 1" - dodał szczęśliwy z wyniku, dyrektor Andrzej Piątek.

Dla niezorientowanych - scratch, nazywany "wyścigiem na kreskę", nie jest kolarską konkurencją olimpijską. Ale, mimo to - na igrzyska w Londynie - Katarzyna Pawłowska brała w nim udział, jadąc w wyścigu na szosie i zajęła dość dobre 11. miejsce.

Kasia Pawłowska, która pochodzi z wielkopolskich Przygodzic, położonych w części Parku Krajobrazowego "Dolina Baryczy", jest 23-letnią polską zawodniczką kanadyjskiej kolarskiej grupy zawodowej GSD Gestion-Kallisto. Nasza gwiazda torowych Mistrzostw Polski 2012, ma już na koncie sześć złotych medali i jeden srebrny, a także rekord Polski w wyścigu indywidualnym na dochodzenie, zdobyty w zeszłorocznych mistrzostwach, w kolarstwie torowym.

Stanisław Cybruch

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.