Facebook Google+ Twitter

Kasia Wilk - niedoceniona na polskiej scenie?

Kasia Wilk - wokalistka znana do tej pory głównie ze współpracy z Mezo. W ubiegłym roku wydała swoją solową płytę "Unisono", a podczas tegorocznego festiwalu w Sopocie udało jej się wywalczyć wejście do finału.

Kiedy usłyszałam w radiu pierwszy solowy utwór Kasi Wilk pomyślałam, że to kolejna komercyjna artystka pokroju Gosi A., czy innej popowej gwiazdki w naszym kraju. Bardzo się jednak pomyliłam. W moje ręce zupełnie przypadkowo dostała się płyta Kasi "Unisono", więc z czystej ciekawości przesłuchałam cały materiał. Płyta wciągnęła mnie na tyle mocno, że słucham jej teraz bardzo często.

Każda piosenka na tej płycie jest utrzymana w zupełnie innym klimacie od poprzedniej, każda opowiada inną historię, a jednak wszystkie piosenki tworzą zgraną całość, mówi o tym zresztą tytuł krążka "Unisono", czyli jednogłośny. Jak wspomniałam wcześniej każda piosenka opowiada osobną historię a jednocześnie słuchając tych piosenek możemy się w jakiś sposób z nimi identyfikować i odnaleźć w nich coś, co dotyczy nas samych. Nie jest to na pewno płyta, którą możemy włączyć na jakieś imprezie, ponieważ teksty piosenek są bardzo głębokie. Jedno z moich odczuć było takie, że Kasia robiła tę płytę po części dla siebie i że chciała zrobić ją tak, aby przede wszystkim ona sama była z niej zadowolona.

Zaskoczył mnie również koncert Kasi, na który wybrałam się po części także z przypadku. Niestety udało mi się być tylko na kilku piosenkach, ale to wystarczyło, aby wywrzeć na mnie ogromne wrażenie. Znając już piosenki z płyty sądziłam, że Kasia wystąpi siedząc na wysokim krześle i przez godzinę z niego nie wstanie, odśpiewując swoje piosenki. Tak się nie stało. Kasia to wulkan energii, zaśpiewała piosenki w nieco innej aranżacji: ostrzejszej, powiedziałabym, bardziej rockowej. Moim zdaniem to jest prawdziwe oblicze Kasi, na które nie do końca mogła sobie pozwolić na płycie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Anno no i teraz mam dylemat i 5 za art

Komentarz został ukrytyrozwiń

a ja sie jeszcze zastanowie , ale jestem na dobrej drodze ;))

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 10.09.2009 22:44

I zachęciłaś mnie do kupienia płyty.... :-)) Pozdrawiam, Marr

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.