Facebook Google+ Twitter

Kasjer lewicy pozostanie w areszcie

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-04-30 16:46

Peter V. pozostanie w areszcie - zdecydował Sąd Okręgowy w Katowicach. Mężczyzna znany jako "kasjer lewicy" został zatrzymany w Wielkanoc przez Centralne Biuro Śledcze.

Prokuratura zarzuciła mu pomocnictwo w przywłaszczaniu oraz praniu brudnych pieniędzy. W sprawę zamieszany jest także znany lobbysta Marek Dochnal. Z dokumentów zgromadzonych przez katowicką prokuraturę wynika, że Peter V. zatrudniony w jednym ze szwajcarskich banków miał zarządzać kontami, na które wpływały pieniądze z łapówek.

Jak podkreślił w uzasadnieniu sędzia Tomasz Salachna, istnieją przesłanki do podtrzymania decyzji sądu pierwszej instancji o zastosowaniu środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztu. Istnieje bowiem bardzo wysokie prawdopodobieństwo, że podejrzany dopuścił się zarzucanych mu czynów. Sąd obawia się również matactwa podejrzanego, jego ukrywania się a nawet ucieczki.

Obrońca Petera V. Jerzy Janka nie zgadza się z uzasadnieniem przedstawionym przez sąd. Mecenas Janka powiedział Polskiemu Radiu Katowice, że jest rozczarowany postanowieniem sądu. Zdaniem obrońcy Petera V. decyzja sądu opiera się na domysłach i - jak to określił - "wielosłowiu". Jerzy Janka podkreślił, że nie usłyszał w uzasadnieniu żadnych konkretów.

Miesiąc temu katowicki Sąd Rejonowy uznał, że zatrzymanie Petera V. było zasadne. Sąd rozpatrywał zażalenie obrońcy podejrzanego na decyzję o zatrzymaniu i utrzymał ją w mocy.
Peter V. w latach 70. nazywał się Piotr Filipowski vel Filipczyński. Jako nastolatek zamordował 75-letnią kobietę. Skazano go na 25 lat więzienia. W latach 80-tych uciekł do Szwajcarii, 10 lat temu został aresztowany, ale póżniej ułaskawiony przez prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.