Facebook Google+ Twitter

Kasjer lewicy zostanie w areszcie

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-04-30 19:39

Sąd Okręgowy w Katowicach zdecydował, że Peter V. pozostanie w areszcie co najmniej do 23 czerwca. Tym samym sąd nie przychylił się do wniosku obrony o zniesienie tego środka zapobiegawczego.

Peter V. znany jako "kasjer lewicy" został zatrzymany w Wielkanoc przez Centralne Biuro Śledcze. Prokuratura zarzuciła mu pomocnictwo w przywłaszczaniu oraz praniu brudnych pieniędzy. W sprawę zamieszany jest także znany lobbysta Marek Dochnal.

Z dokumentów zgromadzonych przez katowicką prokuraturę wynika, że Peter V. zatrudniony w jednym ze szwajcarskich banków miał zarządzać kontami, na które wpływały pieniądze z łapówek.

Jak podkreślił sędzia Tomasz Salachna, istnieją przesłanki do podtrzymania decyzji sądu pierwszej instancji o zastosowaniu środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztu. Według sądu, jest wysoce prawdopodobne, że oskarżony dopuścił się zarzucanych mu czynów. Sędzia Salachna uzasadnił postanowienie sądu obawą, że oskarżony może mataczyć oraz ukrywać się przed wymiarem sprawiedliwości.

Peter V. w latach 70. nazywał się Piotr Filipowski vel Filipczyński. Jako nastolatek zamordował 75-letnią kobietę. Skazano go na 25 lat więzienia. W latach 80. uciekł do Szwajcarii. 10 lat temu został aresztowany ale później ułaskawiony przez prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.