Facebook Google+ Twitter

Kasjerka potrzebna na święta

  • Źródło: Express Ilustrowany
  • Data dodania: 2008-12-01 09:31

Kilkaset dodatkowych osób zatrudnią łódzkie hipermarkety przed świętami. Klientów zaczyna powoli ogarniać gorączka zakupów (niektórzy dostali już w pracy gwiazdkowe bony), do kas ustawiają się długie kolejki, a dyrektorzy hipermarketów planują, co zrobić, żeby się nie wydłużały. Jak co roku współpracują z agencjami pracy tymczasowej.

 / Fot. "Express Ilustrowany"- Hipermarkety składają u nas zamówienia nie na pracowników, a na godziny. I są to tysiące godzin. Jeden z dużych sklepów potrzebuje ludzi, którzy w przedświątecznym okresie przepracują ich 4 tysiące. Trzeba więc znaleźć 40 osób - mówi Magdalena Żegnałek, kierownik firmy oferującej tymczasowe zatrudnienie.

Każdy z łódzkich hipermarketów przyjmie na okres świąteczny kilkudziesięciu takich pracowników. W niektórych sklepach tylko do Wigilii, w innych - do końca roku.
- Przede wszystkim zatrudnimy personel do obsługi kas. Będą także potrzebni ludzie do wykładania towarów na półkach. Im bliżej świąt, tym dodatkowych pracowników będzie przybywać - mówi Michał Kubajek z biura prasowego firmy Tesco, która ma w Łodzi sieć super- i hipermarketów.

W Carrefourze przy ul. Szparagowej dodatkowe osoby przyjdą do pracy po 15 grudnia, kiedy to zacznie się szał zakupów.
- Jak co roku potrzebujemy głównie sprzedawców na stoisku z karpiami, a także z zabawkami; kasjerek nam wystarczy - mówi Marcin Nadrowski, dyrektor placówki.

Wśród chętnych do pracy przed świętami w dużych sklepach są głównie osoby po 35. roku życia. Studenci najmują się do układania artykułów w regałach. Kasjerkom, pracownikom hali, sprzedawcom oferuje się od 7 do 9 zł brutto za godzinę.

(mr) - " Express Ilustrowany".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.