Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

19565 miejsce

Kask narciarski. Obowiązkowy czy nie?

Zbliża się sezon narciarski. W mediach toczy się dyskusja - zabronić narciarzom, którzy spożywali alkohol szaleństw na stokach? Zdania są podzielone.

Równie istotną kwestią, która wciąż budzi gorące emocje, jest problem obowiązkowych kasków narciarskich na krajowych stokach. W innych krajach na świecie używanie kasku narciarskiego to nie tylko przelotna moda czy fanaberia, ale solidna forma ochrony, która minimalizuje prawdopodobieństwo odniesienia obrażeń na stokach. Kask narciarski może nam ocalić życie.

W styczniu ubiegłego roku w życie weszła ustawa, która dotyczy zmian przepisów, traktujących o kulturze fizycznej. Artykuł drugi wymienionego aktu prawnego obliguje wszystkich tych, którzy uprawiają sporty zimowe, szczególnie snowboard czy narciarstwo, do zachowania zasad bezpieczeństwa. Osoby, które mają poniżej piętnastu lat, zobowiązane są do noszenia kasku narciarskiego podczas uprawiania sportów zimowych.

Zbuntowana młodzież, która odmówi noszenia http://kaski-narciarskie.com.pl/, musi liczyć się z tym, że ich rodzice lub opiekunowie prawni mogą zostać obciążeni grzywną lub naganą.
Osoby, które ukończyły osiemnaście lat, nie mają obowiązku noszenia kasków narciarskich. Należy jednak pamiętać, że jazda w kasku narciarskim zwiększa nie tylko nasze bezpieczeństwo, ale także komfort szusowania. Na rynku dostępne są kaski narciarskie w przeróżnych kolorach rozmiarach i typach. Producenci kasków na narty prześcigają się w coraz to nowszych modelach, fasonach, a także innowacji w technologii produkcji, co zapewnia maksymalną ochronę, a także wygodę i komfort.

Z pewnością każdy znajdzie odpowiedni kask narciarski dla siebie. Wielu producentów kasków narciarskich oferuje gadżety podnoszące atrakcyjność kasku narciarskiego. Z kaskiem narciarskim przystrojonym rogami łosia z pewnością wyróżnisz się na stoku!

Czytaj więcej -->

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.