Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

22183 miejsce

Kasprowy Wierch: Awaria kolejki, zdenerwowani turyści wezwali policję

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2008-08-20 20:08

Nasza czytelniczka, pani Jadwiga Dąbrowa zadzwoniła do redakcji Wiadomosci24.pl i opowiedziała nam historię grupy turystów z Zakopanego. Okazuje się, że turysta w polskich górach traktowany jest jak petent w urzędzie - musi odstać swoje, a i tak może być odesłany z kwitkiem.

Kolejka na Kasprowy Wierch / Fot. PAP/EPA Grzegorz MomotZakopane. Pani Jadwiga wraz z mężem i grupą turystów postanowili wjechać kolejką linową na "najpopularniejszą narciarską górkę". Po bilety stali pięć godzin. Nie dojechali na Kasprowy Wierch. Z nieznanych przyczyn kolejka przestała zabierać pasażerów. Na wyjaśnienia turyści czekali ponad pół godziny. Okazało się, że kolejka ma awarię i nie może dalej normalnie funkcjonować. O godzinie 19 obsługa poinformowała zdenerwowanych turystów, że mogą w kasie odebrać pieniądze wydane na bilet. Ale...

Większości osób czekających na podniebny lot kolejką takie rozwiązanie nie przypadło do gustu. Turyści w kolejce stali dobrych parę godzin, większość opłaciła parking samochodowy.
- Na awarię nie ma rady, zdarzyło się.
Jedyne o co prosiliśmy to przebukowanie biletów na jutro. Nie chcemy znów stać w kolejce - tłumaczy pani Jadwiga.

Okazało się, że prośby spełnić nie można. Turyści próbowali porozumieć się z osobami pracującymi w kasie i personelem zatrudnionym przy kolejce. Osoby te tłumaczyły, że nie mogą podjąć takiej decyzji ponieważ nie są uprawnione.

W trakcie mojej rozmowy z panią Jadwigą w tle słychać niezadowolonych turystów. Sytuacja jest nerwowa.
- Stoję tu wraz z grupą ok. 20 osób. Są tu dzieci i Polak z Chicago, który specjalnie przyjechał do kraju bo chciał przejechać się kolejką - opowiada pani Jadwiga.

Zbulwersowani turyści wezwali policję. Ta, gdy tylko pojawiła się na miejscu, poleciła grupie rozejść się. Jest godzina 19 - decyzji w sprawie przebukowania biletów nie ma.

Powyższy opis jest subiektywną relacją świadka wydarzenia. Redakcja Wiadomosci24.pl próbowała się skontaktować kolejno z Polskimi Kolejami Sp. z o.o i KL Kasprowy Wierch w celu ustalenia faktów i poznania przyczyny dla której bilety nie mogą być przebukowane. Niestety, najwyraźniej z powodu późnej pory, nie udało nam się niczego ustalić.

Na stronie internetowej PK widnieje informacja - Kolej aktualnie jest CZYNNA.

Byłeś na miejscu? Wiesz coś więcej o sytuacji?
Pisz! redakcja@wiadomosci24.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.