Facebook Google+ Twitter

Katalońskie wina w Krakowie

Słynne hiszpańskie wina zawitają do Krakowa. Już w najbliższą środę w sklepie Kondrat Wina Wybrane podczas degustacji będzie można spróbować win ze wsi Capçanes, które wyróżniają się oryginalnym smakiem i niezwykłą historią powstania.

 / Fot. mat. organizatoraKatalońskie wina będą mieli okazję poznać mieszkańcy Krakowa. Specjalnie na spotkanie i degustację w sklepie Kondrat Wina Wybrane przyjedzie Jürgen Wagner, producent Celler Capçanes.

- To osoba, która tworzy te niezwykłe, wielokrotnie nagradzane wina i wie o nich najwięcej. W trakcie degustacji będzie można porozmawiać z naszym gościem i podzielić się opinią – mówi Aleksandra Bakunowicz, doradca do spraw wina z krakowskiego sklepu Kondrat Wina Wybrane. – Nasza degustacja to niepowtarzalna okazja, żeby poznać jednego z najsłynniejszych producentów z Katalonii i smak jego oryginalnych win.

Oryginalne smaki
Historia tych katalońskich win rozpoczyna się w 1933 roku. Wtedy to pięć rodzin z niewielkiej wsi Capçanes połączyło siły i stworzyło spółdzielnię, rozpoczynając produkcję wina. Przez kilkadziesiąt lat wina były sprzedawane luzem, a myśl o butelkowaniu pojawiła się dopiero na przełomie lat 80. i 90. XX wieku. Od tamtej pory wina zdobywają podniebienia koneserów na całym świecie.

Większość win oparta jest na odmianie garnacha. W okolicy Capçanes istnieją spore areały starych krzewów tej odmiany. Uprawia się tutaj też inne szczepy, np. tempranillo, pinot noir, cariñena, cabernet sauvignon, syrah, macabeu i garnacha blanca. Wina marki Celler Capçanes zdobyły wiele nagród i wyróżnień.

W czasie degustacji będzie można spróbować sześciu win. Co ciekawe, niektóre z nich to wina koszerne, co wyróżnia je na tle trunków z regionu Katalonii.
– Smakowo będą to wina z najwyższej półki, ale jednocześnie przystępne cenowo. W naszym winiarskim sklepie promujemy kulturę picia wina, ale uciekamy od skojarzenia, że jest to ekskluzywne hobby – mówi Aleksandra Bakunowicz. – Najlepiej świadczą o tym nasze codzienne działania. Mamy stałych klientów, którzy przychodzą do nas porozmawiać i podzielić się wrażeniami o nowoodkrytych smakach.

Niezwykły świat win
Sklep w Krakowie to jeden z ośmiu w Polsce sklepów marki Kondrat Wina Wybrane, czyli winiarskiego projektu Marka Kondrata. W ofercie znajdują się etykiety z całego świata, które zostały starannie wybrane przez Marka Kondrata w czasie jego podróży. Na półkach można znaleźć nawet 400 różnych win, a większość jest dostępna w cenie do 50zł.

Sieć Kondrat Wina Wybrane organizuje cykliczne spotkania z producentami z różnych rejonów świata. – Nie tylko więc importujemy najciekawsze wina, ale także nawiązujemy żywy kontakt z przedstawicielami winiarskiej kultury, a wszystko po to, żeby przybliżać ją u nas – mówi Marek Kondrat, właściciel sieci KONDRAT Wina Wybrane. – Dbamy o to, żeby nasze sklepy były przyjaznymi miejscami, w których można porozmawiać o winie oraz znaleźć przewodnika po tym niezwykłym świecie.

Spotkanie i degustacja w krakowskim sklepie Kondrat Wina Wybrane rozpocznie się w środę 4 grudnia.
Adres: ul. Dolnych Młynów 9.

Informacje i rezerwacje miejsc pod numerem telefonu (12) 623 77 01 oraz poprzez e-mail krakow@mkondrat.pl.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.